Mjøndalen IF - Valerenga Oslo 1-1 (0-0). Liga norweska - 4. kolejka Eliteserien

W pojedynku 4. kolejki norweskiej Eliteserien, który rozegrany został 24 maja, drużyna Mjondalen zremisowała z Valerengą 1-1 (0-0). Mecz na Consto Arena w Mjøndalen obejrzało 200 widzów.

4. kolejka Norwegia - Eliteserien
2021-05-24 18:00 | Stadion: Consto Arena | Widzów: 200 | Arbiter: Kai Erik Steen
Mjøndalen IF
Valerenga Oslo
1
1
M. Ovenstad 52'
J. Nation 83'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Jedenastka Valerengi wygrała aż pięć razy, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 13. a 15. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 15. minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, ale Tonny Brochmann nie zmienił rezultatu meczu. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna Mjondalen. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 51. minucie sędzia pokazał kartkę Markusowi Nakkimowi z jedenastki gospodarzy.

Na początku drugiej połowy piłkarze Mjondalen nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 52. minucie dającego prowadzenie gola dla drużyny Mjondalen strzelił Martin Rønning. Asystę zaliczył Tonny Brochmann.

W 63. minucie Tonny Brochmann został zastąpiony przez Stiana Semba. W 65. minucie w zespole Mjondalen doszło do zmiany. Lars Larsen wszedł za Martina Rønninga. Chwilę później trener Valerengi postanowił wzmocnić linię napadu i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Tobiasa Christensena. Na boisko wszedł Osame Sahraoui, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Valerengi doszło do zmiany. Brage Skaret wszedł za Ivana Fjellstada.

Zawodnicy Valerengi w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 83. minucie na listę strzelców wpisał się Jonatan Tollås.

W 84. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Henrik Udahl, Sakarias Opsahl, a na ich miejsce weszli Viðar Kjartansson, Henrik Bjørdal. Chwilę później trener Mjondalen postanowił bronić wyniku. W 89. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Ole Sveena wszedł Joackim Olsen, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Mjondalen utrzymać remis. W czwartej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Aron Dønnum, piłkarz Valerengi.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Christian Dahle Borchgrevink13′
51′ Markus Nakkim
Jonatan Tollås Nation  83′
Sondre Solholm Johansen
Ivan Tarek Fjellstad Näsberg72′
Nikolas Walstad
Samuel Ayomide Adekugbe
15′ (k.) 63′ Tonny Brochmann Christiansen
Henrik Rørvik Bjørdal84′
89′ Ole Amund Sveen
Tobias Christensen68′
Erik Stavås Skistad
Fredrik Oldrup Jensen
89′ Fredrik Brustad
Aron Leonard Dønnum90′
15′ 90′ Benjamin Stokke
Viðar Örn Kjartansson84′
 52′ 65′ Martin Rønning Ovenstad
Amor Yonas Layouni
Idar Nordby Lysgård
Christian Kjetil Haug
Adrian Aleksander Hansen
Brage Skaret72′
89′ Joackim Olsen Solberg
Felix Horn Myhre
65′ Lars Olden Larsen
Sakarias Opsahl84′
63′ Stian Semb Aasmundsen
Seedy Jatta
Isaac Twum
Osame Sahraoui68′
Frank Bamenye
Henrik Udahl84′
90′ Alfred Richard Scriven

89′ Sebastian Søraas Sebulonsen

Przewaga jedenastki Valerengi w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Sędzia ukarał żółtymi kartkami trzech zawodników gości. Przyznał im dwie żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Piłkarze Mjondalen otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół Valerengi w drugiej połowie wymienił czterech graczy.