Mjøndalen IF - Kristiansund BK 5-0 (2-0). Liga norweska - 24. kolejka Eliteserien

27 października na Consto Arena w Mjøndalen odbyło się spotkanie 24. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Mjondalen i Kristiansund. Mecz zakończył się zwycięstwem Mjondalen 5-0. Na stadionie zasiadło 1 427 widzów.

24. kolejka Norwegia - Eliteserien
2021-10-27 18:00 | Stadion: Consto Arena | Widzów: 1427 | Arbiter: Tommy Skjerven
K. Eriksen 83'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka Kristiansund wygrała aż trzy razy, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 27. minucie arbiter pokazał kartkę Liridonowi Kalludrze z Kristiansund.

Trzeba było trochę poczekać, aby Isaac Twum wywołał eksplozję radości wśród kibiców Mjondalen , zdobywając bramkę w 37. minucie pojedynku. Sytuację bramkową stworzył Christian Gauseth.

W 40. minucie kartkę dostał Martin Rønning, piłkarz Mjondalen.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Mjondalen w 44. minucie spotkania, gdy Lars Larsen strzelił drugiego gola. Asystę przy bramce zaliczył Benjamin Stokke.

Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu arbiter przyznał kartkę Christianowi Gausethowi z drużyny gospodarzy.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Benjamin Stokke.

W 68. minucie Benjamin Stokke został zmieniony przez Kenta Eriksena. A kibice Kristiansund nie mogli już doczekać się wprowadzenia Agona Muçollego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Liridon Kalludra. W 69. minucie boisko opuścili zawodnicy Kristiansund: Max Williamsen, Brynjólfur Willumsson, Sander Kartum, a na ich miejsce weszli Snorre Strand, Torgil Øwre, Aliou Coly.

W 71. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Lars Larsen z Mjondalen. Przy zdobyciu bramki asystował Martin Rønning.

Na 13 minut przed zakończeniem starcia sędzia ukarał kartką Markusa Nakkima, piłkarza gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Mjondalen w 83. minucie spotkania, gdy Kent Eriksen zdobył piątą bramkę. Bramka padła po podaniu Nikolasa Walstada.

Na murawie, jak to często zdarzało się Mjondalen w tym sezonie, pojawił się Sivert Øverby, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 84. minucie Joackima Olsena. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5-0.

Snorre Strand Nilsen69′
77′ Markus Nakkim
Aliou Coly69′
Daniel Janevski
Dan Peter Ulvestad
84′ Joackim Olsen Solberg
Amin Askar75′
77′ Stian Semb Aasmundsen
Amidou Diop
 37′ Isaac Twum
Jesper Strand Isaksen
47′ 76′ Christian Gauseth
Andreas Eines Hopmark
 44′, 71′ Lars Olden Larsen
Torgil Øwre Gjertsen69′
 57′ 68′ Benjamin Stokke
Moses Dramwi Mawa
40′ 77′ Martin Rønning Ovenstad
Liridon Kalludra27′ 68′
Sosha Makani
Serigne Mor Mbaye
Adrian Aleksander Hansen
Erlend Ernst Sivertsen75′
84′ Sivert Øverby
Max Normann Williamsen69′
77′ Nikolas Walstad
Sander Erik Kartum69′
Syver Skaar Eriksen
Agon Muçolli68′
76′ Albin Sporrong
Pål Erik Ulvestad
77′ Erik Stavås Skistad
Lagos Kunga
Fredrik Brustad
Oskar Siira Sivertsen
68′  83′ Kent Håvard Eriksen
Brynjólfur Darri Willumsson69′

Piłkarze Mjondalen otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.