Mjøndalen IF - Aalesunds Fk 3-0 (3-0). Liga norweska - 30. kolejka Eliteserien

22 grudnia na Consto Arena w Mjøndalen odbył się pojedynek 30. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Mjondalen i Viking. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Mjondalen 3-0. Na stadionie stawiło się 200 widzów.

30. kolejka Norwegia - Eliteserien
2020-12-22 18:00 | Stadion: Consto Arena | Widzów: 200 | Arbiter: Dag Vidar Hafsås
C. Gauseth 45'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Viking wygrał dwa razy, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Mjondalen w 13. minucie spotkania, gdy Sondre Liseth strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Martin Rønning.

Drużyna Viking ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Po kwadransie gry wynik na 2-0 podwyższył Markus Nakkim.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Benjamin Kantie z Viking. Była to 38. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Mjondalen w 45. minucie spotkania, gdy Christian Gauseth strzelił z rzutu karnego trzeciego gola. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-0.

Trener Viking wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Izunnę Uzochukwu. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 17 razy. Murawę musiał opuścić Daan Klinkenberg. Na drugą połowę drużyna Viking wyszła w zmienionym składzie, za Davída Ólafssona wszedł Mamadou Diaw.

W 60. minucie arbiter pokazał kartkę Jørgenowi Hatleholowi, zawodnikowi Viking. Po chwili trener Mjondalen postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Fredrik Brustad, a murawę opuścił Shuaibu Ibrahim. W 70. minucie Jørgen Hatlehol został zastąpiony przez Markusa Karlsbakka.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Mjondalen: Ole Sveenowi w 73. i Stianowi Sembowi w 87. minucie.

Kasper Poul Mølgaard Jørgensen
 17′ Markus Nakkim
Benjamin Kantie Karamoko38′
Sondre Solholm Johansen
Frederikus Quirinus Klinkenberg46′
Vetle Winger Dragsnes
Davíð Kristján Ólafsson46′
87′ Stian Semb Aasmundsen
Jonas Grønner
73′ 82′ Ole Amund Sveen
Jørgen Hatlehol60′ 70′
 45′ (k.) 83′ Christian Gauseth
Erikson Spinola Lima
87′ Martin Rønning Ovenstad
Parfait Bizoza
68′ Shuaibu Lalle Ibrahim
Simen Bolkan Nordli79′
 13′ 88′ Sondre Liseth
Sigurd Hauso Haugen
Jorge Miguel Soares Vieira
Enock Mawete Mwimba
Quint Jansen
Sigurd Tafjord
87′ Joackim Olsen Solberg
Markus Seehusen Karlsbakk70′
William Sell
Kristoffer Strand Ødven79′
83′ Lars Olden Larsen
Izunna Uzochukwu46′
Erik Stavås Skistad
Mamadou Diaw46′
82′ Isaac Twum

68′ Fredrik Brustad

88′ Andreas Hellum

Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast jedenastka Viking w drugiej połowie dokonała czterech zmian.