Lillestrom Sportsklubb - Valerenga Fotball 2-0 (0-0). Liga - 8. kolejka

25 maja na Arasen Stadion odbył się pojedynek 8. kolejki Eliteserien pomiędzy drużynami Lillestromu i Valerengi. Starcie zakończyło się zwycięstwem Lillestromu 2-0.

25 maja  na Arasen Stadion odbył się pojedynek  8. kolejki  Eliteserien pomiędzy drużynami Lillestromu  i Valerengi. Starcie zakończyło się zwycięstwem Lillestromu 2-0.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę drużyna Valerengi rozpoczęła w zmienionym składzie, za Taofeeka Ismahela wszedł Petter Strand.

Bramkarz Valerengi wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w meczu pięć razy, ale nie zachował czystego konta. W 63. minucie bramkę zdobył Tom Pettersson.

W 66. minucie za Seedego Jattę wszedł Vidar Kjartansson. W następstwie utraty gola trener Valerengi postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Fredrika Jensena i na pole gry wprowadził napastnika Tobiasa Christensena. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w zespole Valerengi doszło do zmiany. Odin Holm wszedł za Henrika Bjordala.

W 68. minucie kartkę dostał Odin Holm z jedenastki Valerengi. Chwilę później trener Lillestromu postanowił bronić wyniku. W 70. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Magnusa Knudsena wszedł Frederik Holst, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Lillestromu utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę jedenastce Lillestromu udało się strzelić gola i wygrać.

Drużyna Valerengi ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Lillestromu, zdobywając kolejną bramkę. Na 10 minut przed zakończeniem spotkania wynik na 2-0 podwyższył Espen Garnas.

W 84. minucie arbiter pokazał kartkę Leonardowi Zucie, piłkarzowi Valerengi. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Drużyna Lillestromu zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała siedem celnych strzałów.

Sędzia nie ukarał zawodników Lillestromu żadną kartką, natomiast piłkarzom Valerengi pokazał dwie żółte.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników w drugiej połowie.