Lillestrom Sportsklubb - Tromso Idrettslag 1-1 (0-1). Liga - 17. kolejka

7 sierpnia na Arasen Stadion odbył się mecz 17. kolejki Eliteserien pomiędzy drużynami Lillestromu i Tromsa. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

7 sierpnia  na Arasen Stadion odbył się mecz  17. kolejki  Eliteserien pomiędzy drużynami Lillestromu  i Tromsa. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 23 razy. Zespół Lillestromu wygrał aż 13 razy, zremisował pięć, a przegrał tylko pięć.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Wysiłki podejmowane przez drużynę Tromsa w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 36. minucie Eric Kitolano dał prowadzenie swojemu zespołowi. Asystę przy bramce zaliczył August Mikkelsen.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Tromsa.

Drugą połowę zespół Lillestromu rozpoczął w zmienionym składzie, za Kaana Kairinena, Kaana Kairinena weszli Pal Helland, Eskil Edh. W 70. minucie za Jasse Tuominena wszedł Moses Ebiye.

Trener Lillestromu postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił obrońcę Colina Roslera i na pole gry wprowadził napastnika Tobiasa Svendsena. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W 77. minucie Sakarias Opsahl został zmieniony przez Feliksa Winthera, a w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku za Warrena Kamanziego wszedł na boisko Tobias Hafstad, co miało wzmocnić drużynę Tromsa. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Igoha Ogbu na Espena Garnasa.

Jedenastka Tromsa długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 58 minut, jednak zespół Lillestromu doprowadził do remisu. Gola strzelił Mads Christiansen. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Holmbert Fridjonsson.

Jedyną kartkę w meczu otrzymał Eric Kitolano z jedenastki Tromsa. Była to 90. minuta spotkania. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Przewaga drużyny Lillestromu w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Lillestromu żadną kartką, natomiast zawodnikom Tromsa przyznał jedną żółtą.

Drużyna Lillestromu w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Tromsa w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.