Lillestrom Sportsklubb - Sarpsborg 08 Fotballforening 1-0 (0-0). Liga - 6. kolejka

16 maja na Arasen Stadion odbyło się spotkanie 6. kolejki Eliteserien pomiędzy drużynami Lillestromu i Sarpsborga 08. Starcie zakończyło się zwycięstwem Lillestromu 1-0.

16 maja  na Arasen Stadion odbyło się spotkanie  6. kolejki  Eliteserien pomiędzy drużynami Lillestromu  i Sarpsborga 08. Starcie zakończyło się zwycięstwem Lillestromu 1-0.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 24 pojedynki zespół Sarpsborga 08 wygrał dziewięć razy i zanotował osiem porażek oraz siedem remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania arbiter pokazał kartkę Bjornowi Utvikowi z drużyny Sarpsborga 08.

W 45. minucie w zespole Sarpsborga 08 doszło do zmiany. Martin Hoyland wszedł za Eirika Wichnego. W tej samej minucie Eirik Wichne został zmieniony przez Magnara Odegaarda. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Sarpsborg 08: Martinowi Hoylandowi w 53. i Martinssonowi-Ngoualemu w 55. minucie. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w jedenastce Sarpsborga 08 doszło do zmiany. Kristian Opseth wszedł za Guillerma Molinsa.

Trener Sarpsborga 08 postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił pomocnika Tobiasa Heintza i na pole gry wprowadził napastnika Steffena Skalevika. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Bramkarz Sarpsborga 08 wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w meczu aż siedem razy, ale nie zachował czystego konta. W 67. minucie Ylldren Ibrahimaj dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W 76. minucie Ylldren Ibrahimaj został zmieniony przez Tobiasa Svendsena, co miało wzmocnić jedenastkę Lillestromu . Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mikkela Maigaarda na Rashada Muhammeda. Po chwili trener Lillestromu postanowił bronić wyniku. W 84. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Magnusa Knudsena wszedł Frederik Holst, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Lillestromu utrzymać prowadzenie. W tej samej minucie w drużynie Lillestromu doszło do zmiany. Holmbert Fridjonsson wszedł za Akora Adamsa.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Rashad Muhammed, zawodnik Sarpsborga 08.

Jedenastka Lillestromu zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała osiem celnych strzałów.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Lillestromu żadną kartką, natomiast zawodnikom Sarpsborga 08 pokazał cztery żółte.

Drużyna Lillestromu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Sarpsborga 08 dokonał pięciu zmian.