Lillestroem SK - Tromso Idrettslag 1-2 (0-1). Liga norweska - 20. kolejka Eliteserien

W starciu 20. kolejki norweskiej Eliteserien, które rozegrane zostało 25 września, zespół Lillestroem przegrał z Tromso IF 1-2 (0-1). Mecz na Åråsen Stadion w Kjeller obejrzało 4 189 widzów.

20. kolejka Norwegia - Eliteserien
2021-09-25 18:00 | Stadion: Åråsen Stadion | Widzów: 4189 | Arbiter: Rohit Saggi
A. Mikkelsen 62'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 49 meczów jedenastka Lillestroem wygrała 19 razy i zanotowała 18 porażek oraz 12 remisów.

Już w pierwszych minutach jedenastka Lillestroem próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Trzeba było trochę poczekać, aby Niklas Brøndsted wywołał eksplozję radości wśród kibiców Tromso IF , zdobywając bramkę w 27. minucie pojedynku. Asystę przy golu zanotował Runar Espejord.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Tromso IF.

W 56. minucie Runar Espejord został zmieniony przez Mikaela Norø. Chwilę później trener Lillestroem postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Pål-André Helland, a murawę opuścił Hans Gustafsson.

W tej samej minucie w zespole Lillestroem doszło do zmiany. Eskil Smidesang wszedł za Larsa Rangera.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Tromso IF, zdobywając kolejną bramkę. W 62. minucie na listę strzelców wpisał się August Mikkelsen. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Eric Bugale.

Chwilę później trener Tromso IF postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Caspera Øyvanna. Na boisko wszedł Isak Helstad, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. Między 68. a 77. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Między 72. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy Lillestroem: Magnus Nordengen, Espen Bjørnsen, Vetle Winger, na ich miejsce weszli: Ulrik Mathisen, Tobias Hammer, Jonatan Braut-Brunes. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Niklasa Brøndsteda, Erica Bugale'a zajęli: Adam Arnarson, Magnus Andersen. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił z rzutu karnego Thomas Lehne. To już osiemnaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Zespołowi Lillestroem zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Tromso IF.

Jacob Karlstrøm
73′ Espen Bjørnsen Garnås
Casper Øyvann65′
Tom Pettersson
Jostein Maurstad Gundersen
68′ Igoh Ogbu
Christophe Psyché71′
Ifeanyi Mathew
Tomas Olai Totland
60′ Lars Mogstad Ranger
Sakarias Opsahl
72′ Magnus Nordengen Knudsen
Niklas Brøndsted Vesterlund Nielsen  27′ 77′ 84′
86′ Vetle Winger Dragsnes
Eric Bugale Kitolano84′
60′ Hans Daniel Gustafsson
Ruben Yttergoerd Jenssen
 90′ (k.) Thomas Lehne Olsen
Magnus Andersen84′
72′ Ulrik Mathisen
Jesper Bergset Robertsen
60′ Eskil Smidesang Edh
Daniel Berntsen
86′ Jonatan Braut-Brunes
Mikael Norø Ingebrigtsen56′
73′ Tobias Hammer Svendsen

60′ Pål-André Helland

Przewaga jedenastki Lillestroem w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Tromso IF przyznał dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast jedenastka Tromso IF w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.