Lillestroem SK - Sarpsborg 08 FF 2-0 (0-0). Liga norweska - 2. kolejka Eliteserien

28 lipca na Åråsen Stadion w Kjeller odbyło się starcie 2. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Lillestroem i Sarpsborg. Mecz zakończył się zwycięstwem Lillestroem 2-0. Spotkanie obejrzało 2 000 widzów.

2. kolejka Norwegia - Eliteserien
2021-07-28 19:00 | Stadion: Åråsen Stadion | Widzów: 2000 | Arbiter: Mohammad Usman Aslam
Lillestroem SK
Sarpsborg 08 FF
2
0
K. Kairinen 55'
T. Olsen 58'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 pojedynków drużyna Sarpsborg wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 27. minucie kartkę otrzymał Magnar Oedegaard z zespołu gości.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę drużyna Lillestroem rozpoczęła w zmienionym składzie, za Hansa Gustafssona, Fredrika Krogstada weszli Tobias Hammer, Kaan Kairinen.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Lillestroem w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 55. minucie bramkę zdobył Kaan Kairinen. W zdobyciu bramki pomógł Eskil Smidesang.

Zespół Sarpsborg ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 58. minucie na listę strzelców wpisał się Thomas Lehne. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 12 zdobytych bramek. Przy zdobyciu bramki asystował Gjermund Åsen.

W 63. minucie Mohamed Ofkir został zastąpiony przez Ole Halvorsena. Chwilę później trener Sarpsborg postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Jonathana Lindsetha. Na boisko wszedł Emil Pálsson, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Sarpsborg: Joachimowi Thomassenowi w 66. i Nicolaiemu Næssowi w 72. minucie.

Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Sarpsborg doszło do zmiany. Eirik Wichne wszedł za Benjamina Kantiego. A trener Lillestroem wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ulrika Mathisena. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Tobias Hammer. W doliczonej pierwszej minucie starcia kartkami zostali ukarani Ibrahima Koné, Mikael Dyrestam z jedenastki gości.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Bjørn Inge Utvik
46′ Fredrik Krogstad
Nicolai Næss72′
90′ Lars Mogstad Ranger
Magnar Oedegaard27′
Ifeanyi Mathew
Anton Salétros
Eskil Smidesang Edh
Joachim Thomassen66′
46′ Hans Daniel Gustafsson
Mohamed Ofkir63′
 58′ 89′ Thomas Lehne Olsen
Eirik Wichne75′
46′  55′ Kaan Kairinen
Ole Jørgen Halvorsen63′
77′ Ulrik Mathisen
Laurent Jacques Mendy
90′ Magnus Nordengen Knudsen
Emil Pálsson64′
89′ Jonatan Braut-Brunes
Joachim Soltvedt
Kent Håvard Eriksen
Kristian Fardal Opseth
46′ 77′ Tobias Hammer Svendsen
Steffen Lie Skålevik

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Sarpsborg przyznał pięć żółtych.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast jedenastka Sarpsborg w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.