Lillestroem SK - Odd Grenland Skien 1-0 (1-0). Liga norweska - 5. kolejka Eliteserien

27 maja na Åråsen Stadion w Kjeller odbyło się spotkanie 5. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Lillestroem i Skien. Starcie zakończyło się zwycięstwem Lillestroem 1-0. Pojedynek obejrzało 20 widzów.

5. kolejka Norwegia - Eliteserien
2021-05-27 18:00 | Stadion: Åråsen Stadion | Widzów: 20 | Arbiter: Kristoffer Hagenes
Lillestroem SK
Odd Grenland Skien
1
0
T. Olsen 36'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 40 meczów zespół Skien wygrał 18 razy i zanotował 13 porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Jedyną bramkę meczu zdobył Thomas Lehne dla drużyny Lillestroem. Bramka padła w tej samej minucie. Przy strzeleniu gola asystował Gjermund Åsen.

W ostatniej minucie pierwszej połowy kartkę dostał Gilli Rólantsson z jedenastki gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Lillestroem.

W 61. minucie kartkę dostał Espen Bjørnsen, zawodnik gospodarzy. W 62. minucie za Sandera Svendsena wszedł Kristoffer Larsen.

Na dziewięć minut przed zakończeniem meczu arbiter ukarał kartką Mushagalusę Bakengę, piłkarza Skien. Trener Skien postanowił zagrać agresywniej. W 89. minucie zmienił pomocnika Magnusa Lekvena i na pole gry wprowadził napastnika Onyekachiego Ugwuadu. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W drugiej połowie nie padły gole.

Gilli Rólantsson Sørensen45′
61′ Espen Bjørnsen Garnås
Odin Bjørtuft
Igoh Ogbu
Magnus Lekven89′
Vetle Winger Dragsnes
John Kitolano
77′ Kasper Kaan Özden Kairinen
Joshua Gaston Kitolano
Gjermund Åsen
Markus André Kaasa
Ifeanyi Mathew
Filip Rønningen Jørgensen
77′ Hans Daniel Gustafsson
Mushagalusa Bakenga Joar Namugunga81′
 36′ 84′ Thomas Lehne Olsen
Tobias Lauritsen62′
84′ Ulrik Mathisen
Eirik Asante Gayi
77′ Fredrik Krogstad
Kristoffer Knudsen Larsen62′
77′ Eskil Smidesang Edh
Conrad Wallem62′
84′ Jonatan Braut-Brunes
Syver Aas
Kent Håvard Eriksen
Onyekachi Hope Ugwuadu89′
84′ Pål-André Helland

Alexander Hrcka Sannes

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Lillestroem, natomiast piłkarzom gości pokazał dwie.

Drużyna Lillestroem w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.