Lillestroem SK - Kristiansund BK 0-0. Liga norweska - 22. kolejka Eliteserien

W spotkaniu 22. kolejki norweskiej Eliteserien, które rozegrane zostało 16 października, drużyna Lillestroem zremisowała z Kristiansund 0-0. Mecz na Åråsen Stadion w Kjeller obejrzało 5 652 widzów.

22. kolejka Norwegia - Eliteserien
2021-10-16 18:00 | Stadion: Åråsen Stadion | Widzów: 5652 | Arbiter: Espen Eskås
Lillestroem SK
Kristiansund BK
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Drużyna Kristiansund wygrała aż trzy razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Między 50. a 71. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Lillestroem. Trener Kristiansund postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Agona Muçollego. Na boisko wszedł Jesper Strand, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W tej samej minucie Liridon Kalludra został zmieniony przez Torgila Øwre. A trener Lillestroem wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Tobiasa Hammera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Pål-André Helland. W 78. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Aliou Colya z Kristiansund, a w 88. minucie Igoha Ogbu z drużyny przeciwnej.

W 82. minucie Bendik Bye został zmieniony przez Amina Askara, a w drugiej minucie doliczonego czasu starcia za Amidou Diopa wszedł na boisko Pål Ulvestad, co miało wzmocnić drużynę Kristiansund. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Eskila Smidesanga na Larsa Rangera oraz Hansa Gustafssona na Ulrika Mathisena. Pięć minut później drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Igoh Ogbu osłabiając zespół Lillestroem. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 88. minucie. W 11. minucie doliczonego czasu gry w zespole Lillestroem doszło do zmiany. Fredrik Krogstad wszedł za Magnusa Nordengena.

Sean McDermott
50′ Espen Bjørnsen Garnås
Snorre Strand Nilsen
Tom Pettersson
Aliou Coly78′
88′ 90′ Igoh Ogbu
Dan Peter Ulvestad
71′ Ifeanyi Mathew
Christoffer Aasbak
87′ Eskil Smidesang Edh
Bendik Bye82′
90′ Magnus Nordengen Knudsen
Amidou Diop90′
55′ Vetle Winger Dragsnes
Liridon Kalludra72′
75′ Pål-André Helland
Agon Muçolli72′
Thomas Lehne Olsen
Andreas Eines Hopmark
87′ Hans Daniel Gustafsson
Jesper Strand Isaksen72′
87′ Lars Mogstad Ranger
Pål Erik Ulvestad90′
90′ Fredrik Krogstad
Torgil Øwre Gjertsen72′
87′ Ulrik Mathisen
Amin Askar82′
Jonatan Braut-Brunes

75′ Tobias Hammer Svendsen

Jeśli drużyna Lillestroem nie wykorzystała 13 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mogła liczyć na zwycięstwo.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Lillestroem dostali w meczu cztery żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Oba zespoły wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.