Liga norweska - 9. kolejka Eliteserien: Rosenborg Trondheim - Sandefjord Fotball 2-1 (1-0)

W meczu 9. kolejki norweskiej Eliteserien, który rozegrany został 19 lipca, drużyna Rosenborga wygrała z Viking 2-1 (1-0). Mecz na Lerkendal Stadion w Trondheim obejrzało 200 widzów.

9. kolejka Norwegia - Eliteserien
2020-07-19 18:00 | Stadion: Lerkendal Stadion | Widzów: 200 | Arbiter: Tore Hansen
Rosenborg Trondheim
Sandefjord Fotball
2
1
K. Zachariassen 15',73'
Rufo Herraiz 80'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Edvardowi Tagsethowi z Rosenborga. Była to siódma minuta spotkania.

W pierwszych minutach meczu to piłkarze Rosenborga otworzyli wynik. Po kwadransie gry na listę strzelców wpisał się Kristoffer Zachariassen. Przy strzeleniu gola pomógł Vegar Eggen.

W 32. minucie Enric Vallès został zmieniony przez Rufa Herraiza. W 41. minucie w zespole Rosenborga doszło do zmiany. Erlend Reitan wszedł za Vegara Eggena. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Rosenborga.

Między 49. a 65. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Trener Rosenborga postanowił wzmocnić linię pomocy i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Gjermunda Åsena. Na boisko wszedł Anders Konradsen, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W tej samej minucie w zespole Rosenborga doszło do zmiany. Dino Islamovic wszedł za Torgeira Børvena.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Rosenborga w 73. minucie spotkania, gdy Kristoffer Zachariassen strzelił drugiego gola. Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Viking doszło do zmiany. Erik Næsbak wszedł za Sandera Fossa.

Mimo że jedenastka gości nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 45 ataków oddała tylko trzy celne strzały, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 80. minucie gola kontaktowego strzelił Rufo Herraiz. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Bramka padła po podaniu Williama Kurtovicia.

W 81. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Carlo Holse, Filip Brattbakk, a na ich miejsce weszli Pål Helland, Emil Ceide. W 85. minucie sędzia pokazał kartkę Erikowi Næsbakowi, zawodnikowi Viking. Drużynie Viking zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Rosenborga.

Jacob Storevik
41′ Vegar Eggen Hedenstad
Sander Moen Foss78′
65′ Even Hovland
Vidar Ari Jonsson
Gustav Valsvik
Anton Kralj
72′ Gjermund Åsen
Martin Kreuzriegler
7′ Edvard Sandvik Tagseth
Marc Vales González
Anders Trondsen
William Kurtović
 15′, 73′ Kristoffer Zachariassen
Kristoffer Normann Hansen46′
64′ 81′ Pål André Helland
Emil Pálsson49′ 66′
72′ Torgeir Børven
Enric Vallès Prat32′
81′ Emil Konradsen Ceide
George Gibson46′
Sander Tangvik
Jesper Granlund
Tore Reginiussen
Lars Markmanrud
41′ Erlend Dahl Reitan
Martin Andersen
72′ Anders Ågnes Konradsen
Peder Meen Johansen
81′ Filip Brattbakk
Sander Risan Mørk66′
81′ Carl Johan Holse Justesen
Erik Næsbak Brenden78′ 85′
72′ Dino Islamović
Marcos Celorrio Yécora46′

Sivert Gussiås46′

Rubén Herraiz Alcaraz32′  80′

Piłkarze Rosenborga otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników.