Liga norweska - 9. kolejka Eliteserien: Molde FK - Viking Stavanger 5-1 (2-1)

W spotkaniu 9. kolejki norweskiej Eliteserien, które rozegrane zostało 20 maja, drużyna Molde wysoko wygrała z Viking 5-1 (2-1). Mecz na Aker Stadion obejrzało 6 108 widzów.

T. Høiland 36'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 46 meczów jedenastka Viking wygrała 18 razy i zanotowała 15 porażek oraz 13 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Mattias Mostroem wywołał eksplozję radości wśród kibiców Molde , strzelając gola w 10. minucie meczu. W zdobyciu bramki pomógł Magnus Wolff.

Drużyna gości wyrównała wynik meczu. W 36. minucie Tommy Hoeiland wyrównał wynik meczu. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Kristian Thorstvedt.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 39. minucie na listę strzelców wpisał się Ohikhuaeme Omoijuanfo. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Kristoffera Haraldseida.

Drugą połowę zespół Viking rozpoczął w zmienionym składzie, za Ivena Austbø wszedł Amund Wichne.

W 49. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Ohikhuaeme Omoijuanfo z Molde. W 68. minucie Mattias Mostroem został zastąpiony przez Eirika Hestada.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Molde w 71. minucie spotkania, gdy Ohikhuaeme Omoijuanfo strzelił czwartego gola. Asystę przy bramce zanotował Eirik Hestad.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Viking doszło do zmiany. Usman Sale wszedł za Samúela Friðjónssona. Chwilę później trener Molde postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Leke James, a murawę opuścił Magnus Wolff.

W 82. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Viking Sondre Bjørshol. Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 84. minucie, w zespole Viking za Kristiana Thorstvedta wszedł André Danielsen, a w jedenastce Molde Erling Knudtzon zmienił Etzaza Hussaina.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5-1.

Samúel Kári Friðjónsson73′
76′ Magnus Wolff Eikrem
Kristian Thorstvedt84′
 39′, 49′ (k.), 71′ Ohi Anthony Kwoeme Omoijuanfo
Fredrik Torsteinbø
84′ Erling Knudtzon
Tommy Hoeiland  36′
 10′ 68′ Mattias Mostroem
Rolf Daniel Vikstøl
68′ Eirik Hestad
Lasse Berg Johnsen
84′ Etzaz Muzafar Hussain
Usman Sale73′
Fredrik Vangstad Sjølstad
Jostein Ekeland
76′ Leke Samson James
Even Østensen

Sędzia nie wręczył żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.