Liga norweska - 9. kolejka Eliteserien: Kristiansund BK - Valerenga Oslo 0-0

19 lipca na Kristiansund Stadion odbyło się starcie 9. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Kristiansund i Valerengi. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0. Na stadionie stawiło się 200 widzów.

9. kolejka Norwegia - Eliteserien
2020-07-19 18:00 | Stadion: Kristiansund Stadion | Widzów: 200 | Arbiter: M. Aslam
Kristiansund BK
Valerenga Oslo
0
0

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem pojedynków jedenastka Kristiansund wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo trzy razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Amidou Diop z drużyny gospodarzy. Była to 40. minuta meczu.

Trener Kristiansund postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił pomocnika Liridona Kalludrę i na pole gry wprowadził napastnika Amina Askara, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 61. minucie za Amidou Diopa wszedł Pål Ulvestad.

Od 68. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Valerengi postanowił skorzystać ze swojego jokera. W czwartej minucie doliczonego czasu spotkania na plac gry wszedł Felix Horn, a murawę opuścił Johan Lædre.

Ivan Näsberg
40′ 61′ Amidou Diop
Aron Dønnum68′
60′ Liridon Kalludra
Magnus Lekven65′
Sondre Sørli
Fredrik Oldrup Jensen
Bent Sørmo
Herolind Shala84′
79′ Flamur Kastrati
Odin Thiago Holm84′
61′ Pål Erik Ulvestad
Benjamin Stokke65′
60′ Amin Askar
Deyver Antonio Vega Álvarez
79′ Bendik Bye

Faris Pemi Moumbagna

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Kristiansund dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Drużyna Kristiansund w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał czterech zmian.