Liga norweska - 9. kolejka Eliteserien: FK Haugesund - Viking Stavanger 0-2 (0-1)

18 lipca na Haugesund Stadion odbył się mecz 9. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Haugesund i Viking. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Viking 2-0. Na stadionie zasiadło 200 widzów.

9. kolejka Norwegia - Eliteserien
2020-07-18 20:30 | Stadion: Haugesund Stadion | Widzów: 200 | Arbiter: K. Hagenes
FK Haugesund
Viking Stavanger
0
2
Y. Ibrahimaj 30'
Z. Bytyqi 80'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 34 starcia drużyna Viking wygrała 13 razy i zanotowała 12 porażek oraz dziewięć remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 25. minucie sędzia pokazał kartkę Niklasowi Sandbergowi, piłkarzowi Haugesund.

Trzeba było trochę poczekać, aby Ylldren Ibrahimaj wywołał eksplozję radości wśród kibiców Viking, strzelając gola w 30. minucie starcia. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy strzeleniu gola asystował Veton Berisha.

Między 33. a 44. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Haugesund i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Viking.

Na drugą połowę zespół Haugesund wyszedł w zmienionym składzie, za Niklasa Sandberga wszedł Alexander Ammitzbøll. W 62. minucie za Brunona Leitego wszedł Mads Sande.

Trener Haugesund postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Christiana Grindheima i na pole gry wprowadził napastnika Kevina Krygårda. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. A trener Viking wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Sebastiana Sebulonsena. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Kristoffer Lie. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kolejną bramkę.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Viking, strzelając kolejnego gola. Na 10 minut przed zakończeniem meczu na listę strzelców wpisał się Zymer Bytyqi. Asystę zanotował Johnny Furdal.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Adrian Nilsen Pereira
25′ 46′ Niklas Sandberg
Zymer Bytyqi  80′ 85′
Kristoffer Velde
Joe Bell
62′ Christian Grindheim
Johnny Furdal85′
33′ Thore Baardsen Pedersen
Kristoffer Lie Løkberg64′
44′ 62′ Bruno Miguel Santos Leite
Sondre Auklend90′
62′ Mads Sande
Tommy Hoeiland85′
46′ Alexander Ammitzbøll
Sebastian Søraas Sebulonsen64′
62′ Kevin Martin Krygård

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Viking w drugiej połowie dokonała czterech zmian.