Liga norweska - 9. kolejka Eliteserien: Brann Bergen - IK Start Kristiansand 1-1 (1-1)

19 lipca na Brann Stadion w Bergen odbył się pojedynek 9. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Brannu i IK Start. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Mecz obejrzało 200 widzów.

A. Ahamada 28' (samob.)

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 35 starć zespół Brannu wygrał 16 razy i zanotował 11 porażek oraz osiem remisów.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W siódmej minucie Kristoffer Tønnessen został zastąpiony przez Henrika Robstada.

W 28. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Brannu Ali Ahamada. W 34. minucie arbiter ukarał kartką Kevina Kabrana, piłkarza gości.

Zawodnicy Brannu nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 41. minucie Gilbert Koomson wyrównał wynik meczu. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie sześć zdobytych bramek. Asystę przy golu zaliczył Petter Strand.

W ostatniej minucie pierwszej połowy sędzia przyznał kartkę Eirikowi Schulzemu z IK Start. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 53. minucie Steffen Lie został zmieniony przez Espena Fjonego, a za Eirika Wichnego wszedł na boisko Erlend Segberg, co miało wzmocnić zespół IK Start. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Amera Ordagicia na Kristoffera Barmena w 67. minucie. W 58. minucie kartką został ukarany Ole Lekven, piłkarz Brannu.

Niedługo później trener Brannu postanowił bronić wyniku. W 78. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Pettera Stranda wszedł Jon-Helge Tveita, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Brannu utrzymać remis. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom IK Start: Isaacowi Twumowi w 85. i Erlendowi Segbergowi w 86. minucie. W drugiej połowie nie padły bramki.

Bamba
28′ (samob.) Ali Nadhoim Ahamada
Jonas Deumeland
Thomas Grøgaard
Vegard Amundsen Bergan
58′ Ole Martin Lekven Kolskogen
Jesper Daland
Vegard Valgermo Forren
Kristoffer Tønnessen7′
78′ Robert Taylor
Eirik Wichne53′
Fredrik Haugen
Eman Marković
67′ Amer Ordagić
Eirik Schulze45′
Daniel Alexander Pedersen
Isaac Twum85′
78′ Petter Strand
Mathias Bringaker
 41′ 89′ Gilbert Koomson
Erlend Segberg53′ 86′
78′ Jon-Helge Tveita
Kasper Skaanes
67′ Kristoffer Barmen
Mikael Ugland
Mikal Berg Kvinge
Martin Ramsland
78′ Erlend Hustad

89′ Marcus Johansen Mehnert

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom IK Start pokazał cztery.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast jedenastka IK Start wykorzystała wszystkie zmiany.