Liga norweska - 9. kolejka Eliteserien: Aalesunds Fk - Stabok IF 1-3 (1-1)

19 lipca na Color Line Stadion w Ålesundzie odbył się pojedynek 9. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Viking i Stabok. Starcie zakończyło się zwycięstwem Stabok 3-1. Na stadionie stawiło się 200 widzów.

9. kolejka Norwegia - Eliteserien
2020-07-19 18:00 | Stadion: Color Line Stadion | Widzów: 200 | Arbiter: R. Saggi
A. Hanche-Olsen 87'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 26 spotkań jedenastka Stabok wygrała 11 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W siódmej minucie Kosuke Kinoshita dał prowadzenie swojej jedenastce. Sytuację bramkową stworzył Hugo Vetlesen.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Viking: Ståle Steenowi w 19. i Shaquillowi Sno w 26. minucie.

Zawodnicy Viking w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Simen Nordli. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Niklas Nygard.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 51. minucie w drużynie Stabok doszło do zmiany. Romain Gall wszedł za Korneliusa Hansena.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Stabok przyniosły efekt bramkowy. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem na listę strzelców wpisał się Oliver Edvardsen. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Bramka padła po podaniu Romaina Galla.

Chwilę później trener Stabok postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Jesper Isaksen, a murawę opuścił Oliver Edvardsen. W tej samej minucie Kosuke Kinoshita został zmieniony przez Erika Botheima.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Stabok w 87. minucie spotkania, gdy Andreas Hanche-Olsen zdobył z karnego trzecią bramkę. Trener Viking wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Izunnę Uzochukwu. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Simen Nordli.

W 88. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Nicolas Jenssen, Peder Vogt, a na ich miejsce weszli Mats Solheim, Hugo Vetlesen. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Erik Botheim z drużyny gości. Była to 90. minuta meczu. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-3.

Jørgen Olsen Øveraas
26′ 70′ Shaquill Sno
Kornelius Normann Hansen51′
19′ Ståle Steen Sæthre
Tortol Lumanza Lembi
 42′ 88′ Simen Bolkan Nordli
Magnus Strandman Lundal
87′ Niklas Fernando Nygard Castro
Hugo Vetlesen88′
Hólmbert Aron Fridjonsson
Kosuke Kinoshita  7′ 64′
76′ Sigurd Hauso Haugen
Oliver Valaker Edvardsen  60′ 64′
Enock Mawete Mwimba
Jonas Vatne Brauti
76′ Daníel Leó Grétarsson
Nicolas Pignatel Jenssen88′
70′ Jørgen Hatlehol
Jesper Isaksen64′
87′ Peter Orry Larsen
Erik Botheim64′ 90′
88′ Izunna Uzochukwu
Christopher Cheng
Vetle Fiskerstrand
Filip Valenčič

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Viking, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną.

Jedenastka Viking w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.