Liga norweska - 8. kolejka Eliteserien: Valerenga Oslo - FK Haugesund 1-0 (0-0)

15 lipca na Intility Arena w Oslo odbyło się starcie 8. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Valerengi i Haugesund. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Valerengi 1-0. Na stadionie stawiło się 200 widzów.

8. kolejka Norwegia - Eliteserien
2020-07-15 18:00 | Stadion: Intility Arena | Widzów: 200 | Arbiter: S. Kringstad
Valerenga Oslo
FK Haugesund
1
0
B. Stokke 82'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 26 pojedynków drużyna Valerengi wygrała 11 razy i zanotowała 10 porażek oraz pięć remisów.

Już w pierwszych minutach zespół Valerengi próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 25. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Benjamina Stokke'a z Valerengi, a w 28. minucie Kristoffera Velde'a z drużyny przeciwnej.

Drugą połowę drużyna Valerengi rozpoczęła w zmienionym składzie, za Bårda Finne'a, Feliksa Horna weszli Osame Sahraoui, Magnus Lekven. W 55. minucie za Joakima Våge'a wszedł Christian Grindheim.

Trener Valerengi postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Herolinda Shalę i na pole gry wprowadził napastnika Deyvera Vegę, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

Pod koniec meczu jedynego gola meczu strzelił Benjamin Stokke dla jedenastki Valerengi. Bramka padła w tej samej minucie. Sytuację bramkową stworzył Magnus Lekven.

W 87. minucie w drużynie Haugesund doszło do zmiany. Kristoffer Gunnarshaug wszedł za Brunona Leitego.

Joakim Våge Nilsen55′
71′ Herolind Shala
Niklas Sandberg80′
46′ Felix Horn Myhre
Kristoffer Velde28′
Fredrik Oldrup Jensen
Thore Baardsen Pedersen
 82′ 25′ Benjamin Stokke
Bruno Miguel Santos Leite87′
46′ Bård Finne
Christian Grindheim55′
46′ Magnus Lekven
Kristoffer Gunnarshaug87′
46′ Osame Sahraoui
Mads Sande
Odin Thiago Holm
Alexander Stølås81′
71′ Deyver Antonio Vega Álvarez
Alexander Ammitzbøll80′

Zespół Valerengi był w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Haugesund w drugiej połowie dokonała czterech zmian.