Liga norweska - 8. kolejka Eliteserien: Sandefjord Fotball - Aalesunds Fk 1-0 (1-0)

W spotkaniu 8. kolejki norweskiej Eliteserien, które rozegrane zostało 15 lipca, drużyna Sandefjordu Fotball wygrała z Aalesundsem Fk 1-0 (1-0). Mecz na Sandefjord Arena obejrzało 200 widzów.

S. Foss 37'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 19 razy. Jedenastka Aalesundsu Fk wygrała aż 10 razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko cztery.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Anton Kralj z zespołu gospodarzy. Była to 27. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sandefjordu Fotball w 37. minucie spotkania, gdy Sander Foss zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola pomagał Erik Næsbak.

W 41. minucie Fredrik Carlsen zastąpił Parfaita Bizozę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Sandefjordu Fotball.

Między 51. a 79. minutą, boisko opuścili piłkarze Sandefjordu Fotball: Celorrio, Emil Pálsson, Rufo Herraiz, Enric Vallès, na ich miejsce weszli: Kristoffer Normann, Sander Mørk, William Kurtović, George Gibson. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Daníela Grétarssona, Simena Nordlego zajęli: Ståle Steen, Daan Klinkenberg. Między 80. a 88. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Gudmund Broks Kongshavn
 37′ Sander Moen Foss
Daníel Leó Grétarsson65′
27′ Anton Kralj
Jonas Grønner
Martin Kreuzriegler
Oddbjørn Lie
Marc Vales González
Davíd Kristján Ólafsson
87′ Erik Næsbak Brenden
Shaquill Sno80′
54′ Emil Pálsson
Fredrik Carlsen41′
76′ Enric Vallès Prat
Simen Bolkan Nordli79′
51′ Marcos Celorrio Yécora
Hólmbert Aron Fridjonsson
Sivert Gussiås
Sigurd Hauso Haugen
76′ Rubén Herraiz Alcaraz
Jørgen Hatlehol
76′ William Kurtović
Daan Klinkenberg79′
54′ Sander Risan Mørk
Ståle Steen Sæthre65′
51′ 88′ Kristoffer Normann Hansen
Markus Seehusen Karlsbakk
76′ George Gibson
Isak Dybvik Määttä

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy Sandefjordu Fotball obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Zespół Sandefjordu Fotball w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna gości wykorzystała wszystkie zmiany.