Liga norweska - 8. kolejka Eliteserien: Molde FK - Viking Stavanger 5-0 (2-0)

15 lipca na Aker Stadion odbył się pojedynek 8. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Molde i Viking. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Molde 5-0. Na stadionie stawiło się 200 widzów.

E. Andersen 81'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 48 meczów zespół Viking wygrał 18 razy i zanotował 17 porażek oraz 13 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W czwartej minucie sędzia ukarał kartką Arilda Østbø, zawodnika gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Molde w piątej minucie spotkania, gdy Leke James strzelił z karnego pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Molde, zdobywając kolejną bramkę. W 13. minucie na listę strzelców wpisał się Etzaz Hussain.

W 42. minucie arbiter pokazał kartkę Viljarowi Hellandowi z zespołu gości. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 61. minucie Tobias Christensen został zastąpiony przez Eirika Hestada. W tej samej minucie trener Viking postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Tommy Hoeiland, a murawę opuścił Joe Bell.

W tej samej minucie w jedenastce Viking doszło do zmiany. Ylldren Ibrahimaj wszedł za Vetona Berishę.

Dopiero w drugiej połowie Leke James wywołał eksplozję radości wśród kibiców Molde, strzelając kolejnego gola w 64. minucie pojedynku. Asystę zaliczył Eirik Hestad.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na 13 minut przed zakończeniem spotkania skutecznym uderzeniem popisał się Henry Wingo. Asystę przy bramce zaliczył John Kitolano.

W 78. minucie boisko opuścili zawodnicy Viking: Harald Tangen, Sebastian Sebulonsen, a na ich miejsce weszli Henrik Heggheim, Adrian Pereira.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Molde w 81. minucie spotkania, gdy Eirik Ulland strzelił piątego gola. W 84. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale.

W 86. minucie w jedenastce Molde doszło do zmiany. Ohikhuaeme Omoijuanfo wszedł za Leke'a Jamesa. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 5-0.

Arild Østbø4′
73′ Martin Bjørnbak
Adrian Nilsen Pereira78′
John Kitolano
Axel Óskar Andrésson
Fredrik Aursnes
Henrik Heggheim78′
61′ Tobias Christensen
Viljar Helland Vevatne42′
 13′ Etzaz Muzafar Hussain
Rolf Daniel Vikstøl
Martin Skjelbreid Ellingsen
Zymer Bytyqi71′
 77′ Henry Wingo
Joe Bell61′
73′ Magnus Wolff Eikrem
Johnny Furdal
 5′ (k.), 64′ 86′ Leke Samson James
Fredrik Torsteinbø
73′ Erling Knudtzon
Veton Berisha61′
Alexandro Marco Craninx Joostens
Trym Sølvberg Ur
73′ Ola Brynhildsen
Sebastian Sørlie Henriksen
61′ Eirik Hestad
Sondre Auklend71′
73′  81′ Eirik Ulland Andersen
Harald Nilsen Tangen78′
73′ Fredrik Vangstad Sjølstad
Tommy Hoeiland61′ 84′ (k.)
Mattias Mostroem
Ylldren Ibrahimaj61′
86′ Ohi Anthony Kwoeme Omoijuanfo
Sebastian Søraas Sebulonsen78′

Arbiter nie ukarał zawodników Molde żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie żółte.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.