Liga norweska - 8. kolejka Eliteserien: IK Start - Rosenborg 0-0

16 lipca na Sparebanken Sør Arena w Kristiansand odbyło się starcie 8. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami IK Start i Rosenborga. Mecz zakończył się remisem 0-0. Na stadionie zasiadło 200 widzów.

8. kolejka Norwegia - Eliteserien
2020-07-16 20:30 | Stadion: Sparebanken Sør Arena | Widzów: 200 | Arbiter: K. Hagenes
IK Start Kristiansand
Rosenborg Trondheim
0
0

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Dino Islamovic z drużyny gości. Była to 30. minuta spotkania.

Trener Rosenborga wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Edvarda Tagsetha. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Anders Trondsen. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 50. minucie kartkę otrzymał Afeez Aremu z IK Start. W 60. minucie Gjermund Åsen został zastąpiony przez Erlenda Reitana.

Między 60. a 83. minutą, boisko opuścili piłkarze IK Start: Martin Ramsland, Afeez Aremu, Mathias Bringaker, na ich miejsce weszli: Espen Fjone, Isaac Twum, Steffen Lie. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Emila Ceidego, Påla Hellanda zajęli: Marius Lundemo, Carlo Holse. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom IK Start: Vegardowi Amundsenowi w 64. minucie i Jesperowi Dalandowi w drugiej minucie doliczonego czasu starcia.

Julian Faye Lund
64′ Vegard Amundsen Bergan
Vegar Eggen Hedenstad
90′ Jesper Daland
Tore Reginiussen
Kristoffer Tønnessen
Gustav Valsvik
Eirik Wichne
Gjermund Åsen60′
50′ 68′ Afeez Aremu
Anders Trondsen41′
Eman Marković
Kristoffer Zachariassen
Eirik Schulze
Dino Islamović30′
66′ Martin Ramsland
Torgeir Børven
83′ Mathias Bringaker
Even Hovland
66′ Espen Fjone Børufsen
Erlend Dahl Reitan60′
Kasper Skaanes
Marius Lundemo60′
68′ Isaac Twum
Edvard Sandvik Tagseth41′
Mikael Ugland
Erik Botheim
83′ Steffen Lie Skålevik
Carl Johan Holse Justesen80′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy IK Start obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Rosenborga dokonała czterech zmian.