Liga norweska - 8. kolejka Eliteserien: Fk Bodo/Glimt - Kristiansund BK 2-1 (0-1)

15 lipca na Aspmyra Stadion w Bodø odbyło się spotkanie 8. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Fka Bodo/Glimt i Kristiansund. Starcie zakończyło się zwycięstwem Fka Bodo/Glimt 2-1. Mecz obejrzało 200 widzów.

A. Pellegrino 35'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Zespół Fka Bodo/Glimt wygrał aż pięć razy, zremisował raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Amidou Diop z zespołu gości. Była to 19. minuta pojedynku.

Trzeba było trochę poczekać, aby Amahl Pellegrino wywołał eksplozję radości wśród kibiców Kristiansund, strzelając gola w 35. minucie starcia. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Erlend Sivertsen.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Kristiansund.

Trener Fka Bodo/Glimt postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Sammy Skytte, a murawę opuścił Sondre Brunstad. Na drugą połowę drużyna Kristiansund wyszła w zmienionym składzie, za Dana Ulvestada wszedł Christophe Psyché.

W 55. minucie sędzia pokazał kartkę Sammemu Skyttemu, piłkarzowi gospodarzy. W 57. minucie za Sebastiana Tounektiego wszedł Victor Boniface.

Zawodnicy Fka Bodo/Glimt otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 58. minucie na listę strzelców wpisał się Patrick Berg. Sytuację bramkową stworzył Marius Høibråten.

W 71. minucie arbiter przyznał kartkę Philipowi Zinckernaglowi z Fka Bodo/Glimt. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Kristiansund doszło do zmiany. Sondre Sørli wszedł za Amahla Pellegrina.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Fka Bodo/Glimt przyniosły efekt bramkowy. W 82. minucie Marius Lode dał prowadzenie swojej drużynie. Asystę przy bramce ponownie zanotował Marius Høibråten.

W 83. minucie w jedenastce Kristiansund doszło do zmiany. Ousseynou Cavin wszedł za Andreasa Einesa. W następstwie utraty bramki trener Kristiansund postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Olausa Skarsema i na pole gry wprowadził napastnika Farisa Pemiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 89. minucie Amin Askar został zmieniony przez Liridona Kalludrę, co miało wzmocnić jedenastkę Kristiansund. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kaspra Junkera na Ole Sveena.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Andreas Eines Hopmark83′
 82′ Marius Lode
Erlend Ernst Sivertsen
Alfons Sampsted
Dan Peter Ulvestad46′
 58′ Patrick Berg
Amidou Diop19′
Ulrik Saltnes
Olaus Jair Skarsem83′
71′ Philip Aksel Frigast Zinckernagel
Bent Sørmo
90′ Kasper Junker
Amin Askar89′
57′ Sebastian Tounekti
Bendik Bye
46′ Sondre Brunstad Fet
Christophe Psyché46′
46′ 55′ Sammy Solitaire Siddharta Skytte
Ousseynou Cavin Diagne83′
Elias Hoff Melkersen
Liridon Kalludra89′
57′ Victor Okoh Boniface
Sondre Sørli74′
90′ Ole Amund Sveen
Faris Pemi Moumbagna83′

Drużyna Fka Bodo/Glimt była w posiadaniu piłki przez 68 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Kristiansund przyznał jedną.

Zespół Fka Bodo/Glimt w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.