Liga norweska - 7. kolejka Eliteserien: Sarpsborg 08 FF - IK Start Kristiansand 1-0 (1-0)

W pojedynku 7. kolejki norweskiej Eliteserien, który rozegrany został 12 lipca, zespół Sarpsborg zwyciężył z IK Start 1-0 (1-0). Mecz na Sarpsborg Stadion obejrzało 200 widzów.

7. kolejka Norwegia - Eliteserien
2020-07-12 18:00 | Stadion: Sarpsborg Stadion | Widzów: 200 | Arbiter: S. Amland
Sarpsborg 08 FF
IK Start Kristiansand
1
0
J. Lindseth 8'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 21 starć jedenastka Sarpsborg wygrała 10 razy i zanotowała siedem porażek oraz cztery remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedynego gola meczu strzelił Jonathan Lindseth dla jedenastki Sarpsborg. Bramka padła w tej samej minucie.

Między 37. a 45. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Sarpsborg i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Sarpsborg.

W 63. minucie Mathias Bringaker zastąpił Martina Ramslanda. W tej samej minucie w drużynie IK Start doszło do zmiany. Espen Fjone wszedł za Henrika Robstada.

A kibice Sarpsborg nie mogli już doczekać się wprowadzenia Joachima Soltvedta. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Mohamed Ofkir. Między 77. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy Sarpsborg: Ismaila Coulibaly, Jørgen Strand, na ich miejsce weszli: Sebastian Jarl, Mustafa Abdellaoue. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Kaspra Skaanesa, Vegarda Amundsena zajęli: Eman Marković, Mikael Ugland. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Jørgenowi Strandowi z drużyny gospodarzy. Była to 78. minuta meczu.

Vegard Amundsen Bergan87′
37′ Joachim Thomassen
Jesper Daland
Bjørn Inge Utvik
Henrik Robstad63′
Ole Jørgen Halvorsen
Eirik Wichne
70′ Mohamed Ofkir
Afeez Aremu
45′ 79′ Ismaila Cheick Coulibaly
Eirik Schulze41′
 8′ Jonathan Lindseth
Kasper Skaanes77′
Anton Salétros
Mathias Bringaker63′
78′ 79′ Jørgen Strand Larsen
Espen Fjone Børufsen63′
79′ Sebastian Jarl
Eman Marković77′
70′ Joachim Soltvedt
Isaac Twum
79′ Mustafa Abdellaoue
Mikael Ugland87′
Alexander Ruud Tveter
Martin Ramsland63′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka IK Start w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.