Liga norweska - 7. kolejka Eliteserien: Rosenborg Trondheim - Stromsgodset IF 3-0 (0-0)

W meczu 7. kolejki norweskiej Eliteserien, który rozegrany został 11 lipca, zespół Rosenborga wygrał ze Stromsgodsetem 3-0 (0-0). Mecz na Lerkendal Stadion w Trondheim obejrzało 200 widzów.

7. kolejka Norwegia - Eliteserien
2020-07-11 20:30 | Stadion: Lerkendal Stadion | Widzów: 200 | Arbiter: O. Nilsen
T. Børven 90'

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. Niestety w 28. minucie meczu André Hansen bramkarz Rosenborga z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Juliana Fayego - rezerwowego bramkarza drużyny.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Stromsgodset: Jonathanowi Parrowi w 35. i Ipalibowi Jackowi w 43. minucie. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 59. minucie w zespole Rosenborga doszło do zmiany. Pål Helland wszedł za Mariusa Lundemo. W tej samej minucie za Carla Holsego wszedł Emil Ceide.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Rosenborga w 68. minucie spotkania, gdy Pål Helland zdobył pierwszą bramkę. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Stromsgodsetu doszło do zmiany. Lars Vilsvik wszedł za Jonathana Parra.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Kristoffer Zachariassen z zespołu gospodarzy. Była to 78. minuta pojedynku.

Niedługo później Kristoffer Zachariassen wywołał eksplozję radości wśród kibiców Rosenborga, strzelając kolejnego gola w 81. minucie spotkania. Przy strzeleniu gola asystował Pål Helland.

W 83. minucie w jedenastce Rosenborga doszło do zmiany. Edvard Tagseth wszedł za Gjermunda Åsena. Chwilę później trener Stromsgodsetu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 87. minucie na plac gry wszedł Marcus Mølvadgaard, a murawę opuścił Moses Mawa. W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze gości: Halldor Stenevik, Janis Ikaunieks, a na ich miejsce weszli Kristoffer Tokstad, Niklas Gunnarsson.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W doliczonej drugiej minucie pojedynku wynik ustalił Torgeir Børven. Ponownie asystę zaliczył Pål Helland.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-0.

Nicholas Mickelson
59′ Marius Lundemo
Jonathan Parr35′ 69′
83′ Gjermund Åsen
Kristoffer Tokstad87′
Anders Trondsen
Johan Hove
 81′ 78′ Kristoffer Zachariassen
Ipalibo Jack43′
59′ Carl Johan Holse Justesen
Mikkel Maigaard
Dino Islamović
Lars-Jørgen Salvesen
 90′ Torgeir Børven
Moses Mawa87′
28′ Julian Faye Lund
Morten Sætra
Even Hovland
Ari Leifsson
Erlend Dahl Reitan
Lars Vilsvik69′
83′ Edvard Sandvik Tagseth
Tobias Fjeld Gulliksen
Erik Botheim
Janis Ikaunieks87′
59′ Emil Konradsen Ceïde
Halldor Stenevik87′
59′  68′ Pål André Helland
Marcus Mølvadgaard87′

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Obie drużyny wymieniły po czterech zawodników.