Liga norweska - 7. kolejka Eliteserien: Lillestroem SK - Rosenborg Trondheim 1-1 (1-0)

W pojedynku 7. kolejki norweskiej Eliteserien, który rozegrany został 11 maja, drużyna Lillestroem zremisowała z Rosenborgiem 1-1 (1-0). Mecz na Åråsen Stadion w Kjeller obejrzało 8 839 widzów.

M. Jensen 62'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Lillestroem w 23. minucie spotkania, gdy Daniel Gustafsson strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Thomas Lehne.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Lillestroem.

Na drugą połowę jedenastka Rosenborga wyszła w zmienionym składzie, za Erika Botheima, Gustava Valsvika weszli Alexander Toft, Samuel Adegbenro.

Wysiłki podejmowane przez zespół Rosenborga w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 62. minucie wynik ustalił Mike Jensen. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Alexander Toft.

W 67. minucie za Kristoffera Ødemarksbakkena wszedł Fredrik Krogstad. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Samuel Adegbenro, zawodnik gości. Trener Lillestroem postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił pomocnika Aleksandra Melgalvisa i na pole gry wprowadził napastnika Arnóra Smárasona. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 77. minucie Yann-Erik de Lanlay został zmieniony przez Påla Hellanda, co miało wzmocnić drużynę Rosenborga. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Daniela Gustafssona na Erika Næsbaka w 90. minucie. W 84. minucie sędzia przyznał kartkę Sheriffowi Sinyanowi z zespołu gospodarzy. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Even Hovland
84′ Sheriff Sinyan
Tore Reginiussen
Alex James Dyer
Gustav Valsvik46′
76′ Aleksander Melgalvis Andreassen
Đorđe Denić
Daniel Alexander Pedersen
Mike Jensen  62′
 23′ 90′ Hans Daniel Gustafsson
Marius Lundemo
Thomas Lehne Olsen
Yann-Erik de Lanlay77′
67′ Kristoffer Ødemarksbakken
Mikael Tørset Johnsen
67′ Fredrik Krogstad
Samuel Adeniyi Adegbenro46′ 70′
90′ Erik Næsbak Brenden
Pål André Helland77′
Moses Ebiye
Emil Konradsen Ceide
76′ Arnór Smárason
Alexander Toft Søderlund46′

Przewaga jedenastki Rosenborga w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespołowi nie udało się wygrać meczu.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.