Liga norweska - 7. kolejka Eliteserien: Kristiansund BK - Stabok IF 1-2 (1-1)

W meczu 7. kolejki norweskiej Eliteserien, który rozegrany został 12 lipca, drużyna Kristiansund przegrała ze Stabok 1-2 (1-1). Mecz na Kristiansund Stadion obejrzało 200 widzów.

7. kolejka Norwegia - Eliteserien
2020-07-12 18:00 | Stadion: Kristiansund Stadion | Widzów: 200 | Arbiter: M. Aslam
K. Hansen 88'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem starć drużyna Stabok wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Kristiansund w 11. minucie spotkania, gdy Bent Sørmo zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki pomógł Liridon Kalludra.

Zawodnicy gości nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 14. minucie na listę strzelców wpisał się Emil Bohinen.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 52. minucie arbiter pokazał kartkę Emilowi Bohinenowi z jedenastki gości. W 61. minucie Magnus Strandman został zastąpiony przez Romaina Galla.

W tej samej minucie Oliver Edvardsen został zmieniony przez Korneliusa Hansena, co miało wzmocnić zespół Stabok. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Flamura Kastratiego na Amina Askara oraz Olausa Skarsema na Amidou Diopa. Kibice Kristiansund nie mogli już doczekać się wprowadzenia Bendika Byego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Sondre Sørli. W 70. minucie sędzia pokazał kartkę Erlendowi Sivertsenowi, piłkarzowi Kristiansund.

W 71. minucie Darren Maatsen został zmieniony przez Jespera Isaksena, co miało wzmocnić jedenastkę Stabok. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Benta Sørmo na Aliou Colya w 83. minucie.

Dopiero w drugiej połowie Kornelius Hansen wywołał eksplozję radości wśród kibiców Stabok, zdobywając kolejną bramkę w 88. minucie meczu. Asystę zaliczył Tortol Lumanza.

W doliczonym czasie gry w drużynie Kristiansund doszło do zmiany. Faris Pemi wszedł za Erlenda Sivertsena. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-2.

Mats Solheim
70′ 90′ Erlend Ernst Sivertsen
Jørgen Olsen Øveraas
Dan Peter Ulvestad
Peder Vogt
68′ Sondre Sørli
Magnus Strandman Lundal61′
Liridon Kalludra
Hugo Vetlesen
68′ Olaus Jair Skarsem
Emil Bohinen  14′ (k.) 52′
 11′ 83′ Bent Sørmo
Tortol Lumanza Lembi
67′ Flamur Kastrati
Oliver Valaker Edvardsen61′
Amahl Pellegrino
Darren Maatsen71′
Eirik Holmen Johansen
Jonas Vatne Brauti
83′ Aliou Coly
Nicolas Pignatel Jenssen
Ousseynou Cavin Diagne
Emil Jonassen Sætervik
68′ Amidou Diop
Romain Gall61′
67′ Amin Askar
Kornelius Normann Hansen61′  88′
68′ Bendik Bye
Jesper Isaksen71′
90′ Faris Pemi Moumbagna
Kosuke Kinoshita

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast jedenastka Stabok w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.