Liga norweska - 7. kolejka Eliteserien: Brann Bergen - Sandefjord Fotball 3-1 (3-1)

12 lipca na Brann Stadion w Bergen odbył się pojedynek 7. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Brannu i Viking. Mecz zakończył się zwycięstwem Brannu 3-1. Na stadionie stawiło się 200 widzów.

Celorrio 22'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Jedenastka Brannu wygrała aż 10 razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Robert Taylor. W zdobyciu bramki pomógł Thomas Grøgaard.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Brannu, strzelając kolejnego gola. W dziewiątej minucie wynik na 2-0 podwyższył Gilbert Koomson.

W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania kartkę dostał Vegard Valgermo z Brannu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Brannu w 12. minucie spotkania, gdy Gilbert Koomson zdobył trzecią bramkę. Przy strzeleniu gola asystował Daouda Bamba.

W 21. minucie kartką został ukarany Ali Ahamada, piłkarz gospodarzy. W 22. minucie wynik ustalił z karnego Celorrio. W 41. minucie arbiter ukarał kartką Bismara Acostę, zawodnika Brannu.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna Brannu wyszła w zmienionym składzie, za Bismara Acostę wszedł Christian Eggen. Także jedenastka Viking wyszła w zmienionym składzie, za Larsa Groruda wszedł Sander Foss. W 50. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Amera Ordagicia z Brannu, a w 51. minucie Williama Kurtovicia z drużyny przeciwnej.

W 59. minucie za Taija Teniste'a wszedł Jon-Helge Tveita. Między 59. a 76. minutą, boisko opuścili zawodnicy Viking: Enric Vallès, Brice Wembangomo, Celorrio, William Kurtović, na ich miejsce weszli: Erik Næsbak, Peder Johansen, Sivert Gussiås, Marc Vales. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Roberta Taylora, Amera Ordagicia zajęli: Gilli Rólantsson, Petter Strand. Na dziewięć minut przed zakończeniem spotkania arbiter przyznał kartkę Vidarowi Jonssonowi z zespołu gości.

Trener Brannu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Erlenda Hustada. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Daouda Bamba. W drugiej połowie nie padły gole.

Bamba
21′ Ali Nadhoim Ahamada
Jacob Storevik
41′ 46′ Bismar Gilberto Acosta Evans
Lars Grorud46′
Thomas Grøgaard
Vidar Ari Jonsson81′
59′ Taijo Teniste
Anton Kralj
10′ Vegard Valgermo Forren
Martin Kreuzriegler
 7′ 59′ Robert Taylor
Brice Wembangomo62′
Fredrik Haugen
Kristoffer Normann Hansen
50′ 76′ Amer Ordagić
William Kurtović51′ 73′
Daniel Alexander Pedersen
Enric Vallès Prat62′
 9′, 12′ Gilbert Koomson
Rubén Herraiz Alcaraz
84′ Daouda Karamoko Bamba
Marcos Celorrio Yécora  22′ (k.) 62′
Håkon Eikemo Opdal
Jesper Granlund
46′ Christian Eggen Rismark
Sander Moen Foss46′
Ruben Kristiansen
Marc Vales González73′
59′ Jon-Helge Tveita
Peder Meen Johansen62′
76′ Petter Strand
Sander Risan Mørk
84′ Erlend Hustad
Erik Næsbak Brenden62′
59′ Gilli Rólantsson
Sivert Gussiås62′

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność drużyny Brannu, która potrzebowała tylko czterech celnych strzałów, żeby trzy razy pokonać bramkarza rywali.

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.