Liga norweska - 7. kolejka Eliteserien: Aalesunds Fk - Fk Bodo/Glimt 1-6 (1-3)

W pojedynku 7. kolejki norweskiej Eliteserien, który rozegrany został 12 lipca, drużyna Viking przegrała wysoko z Fkiem Bodo/Glimt 1-6 (1-3). Mecz na Color Line Stadion w Ålesundzie obejrzało 200 widzów.

7. kolejka Norwegia - Eliteserien
2020-07-12 18:00 | Stadion: Color Line Stadion | Widzów: 200 | Arbiter: Tore Hansen
V. Boniface 69'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 22 mecze jedenastka Fka Bodo/Glimt wygrała 10 razy i zanotowała siedem porażek oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Fka Bodo/Glimt nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 14. minucie bramkę zdobył Philip Zinckernagel. Sytuację bramkową stworzył Jens Hauge.

Zawodnicy Viking odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 30. minucie gola wyrównującego strzelił Hólmbert Fridjonsson. To już piąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Bramka padła po podaniu Parfaita Bizozy.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 31. minucie na listę strzelców wpisał się Sondre Brunstad. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 33. minucie kartkę dostał Hólmbert Fridjonsson z Viking.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Fka Bodo/Glimt, strzelając kolejnego gola. W 35. minucie wynik na 1-3 podwyższył Jens Hauge.

Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Fredrik Bjørkan, piłkarz Fka Bodo/Glimt. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Daníel Grétarsson z drużyny gospodarzy. Była to 48. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Fka Bodo/Glimt w 51. minucie spotkania, gdy Ulrik Saltnes zdobył czwartą bramkę. Asystę przy golu zaliczył Philip Zinckernagel.

Prawie natychmiast Philip Zinckernagel wywołał eksplozję radości wśród kibiców Fka Bodo/Glimt, zdobywając kolejną bramkę w 55. minucie meczu. Przy strzeleniu gola po raz kolejny asystę zaliczył Jens Hauge.

W 57. minucie za Daana Klinkenberga wszedł Oddbjørn Lie. W tej samej minucie w jedenastce Viking doszło do zmiany. Peter Orry wszedł za Fredrika Carlsena. Chwilę później trener Fka Bodo/Glimt postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł Sammy Skytte, a murawę opuścił Sondre Brunstad.

W tej samej minucie Kasper Junker został zmieniony przez Victora Boniface'a, co miało wzmocnić drużynę Fka Bodo/Glimt. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Daníela Grétarssona na Ståle Steena oraz Niklasa Nygarda na Simena Nordlego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Fka Bodo/Glimt w 69. minucie spotkania, gdy Victor Boniface strzelił szóstego gola. Asystę zanotował Fredrik Bjørkan.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-6.

Fredrik André Bjørkan40′ 73′
48′ 62′ Daníel Leó Grétarsson
Marius Christopher Høibråten
Jonas Grønner
Marius Lode73′
57′ Daan Klinkenberg
Alfons Sampsted
Davíd Kristján Ólafsson
Jens Petter Hauge  35′
Shaquill Sno
Patrick Berg
57′ Fredrik Carlsen
Ulrik Saltnes  51′
62′ Niklas Fernando Nygard Castro
Philip Aksel Frigast Zinckernagel  14′, 55′ 77′
Sigurd Hauso Haugen
Kasper Junker58′
 30′ 33′ Hólmbert Aron Fridjonsson
Sondre Brunstad Fet  31′ 58′
Enock Mawete Mwimba
Nikita Haikin
Jørgen Hatlehol
Aleksander Foosnæs73′
57′ Oddbjørn Lie
Isak Helstad Amundsen73′
62′ Ståle Steen Sæthre
Sammy Solitaire Siddharta Skytte58′
78′ Markus Seehusen Karlsbakk
Victor Okoh Boniface58′  69′
62′ Simen Bolkan Nordli
Ole Amund Sveen
57′ 78′ Peter Orry Larsen
Sebastian Tounekti77′

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.