Liga norweska - 6. kolejka Tippeligaenu: Kristiansund BK - Tromso Idrettslag 1-0 (0-0)

W pojedynku 6. kolejki norweskiej Tippeligaenu, który rozegrany został 5 maja, zespół Kristiansund zwyciężył z Tromso IF 1-0 (0-0). Mecz na Kristiansund Stadion obejrzało 3 852 widzów.

6. kolejka Norwegia - Eliteserien
2019-05-05 18:00 | Stadion: Kristiansund Stadion | Widzów: 3852 | Arbiter: K. Hagenes
Kristiansund BK
Tromso Idrettslag
1
0
M. Olsen 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Zespół Kristiansund wygrał aż trzy razy, zremisował dwa, a przegrał tylko raz.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 18. minucie za Artema Sokola wszedł Marcus Pedersen.

W 24. minucie w zespole Kristiansund doszło do zmiany. Henrik Solheim wszedł za Benta Sørmo. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Simen Wangberg z drużyny gości. Była to 30. minuta spotkania. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 53. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Christoffera Aasbaka z Kristiansund, a w 82. minucie Andersa Jenssena z drużyny przeciwnej. W 66. minucie Simen Wangberg został zmieniony przez Lasse Nilsena, co miało wzmocnić zespół Tromso IF. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Flamura Kastratiego na Thomasa Amanga.

Na trzy minuty przed zakończeniem meczu za czerwoną kartkę zszedł z boiska Marcus Pedersen osłabiając tym samym drużynę Tromso IF. W piątej minucie doliczonego czasu gry w zespole Kristiansund doszło do zmiany. Meinhard Olsen wszedł za Bendika Byego.

Mimo że drużyna gospodarzy nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 56 ataków oddała tylko trzy celne strzały, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. Minutę później bramkę zdobył Meinhard Olsen. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Liridon Kalludra.

Gudmund Broks Kongshavn
53′ Christoffer Aasbak
Morten Gamst Pedersen
24′ Bent Sørmo
Robert Taylor
90′ Bendik Bye
Onni Valakari
76′ Flamur Kastrati
Marcus Holmgren Pedersen18′ 87′
24′ Henrik Solheim Gjesdal
Oliver Kjærgaard
90′  90′ Meinhard Egilsson Olsen
Lasse Nilsen66′
Jesper Isaksen
Sigurd Grønli
76′ Thomas Olivier Amang
Brayan Rojas Jiménez
Kristoffer Hoven

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał dwie żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom gości, natomiast piłkarzom Kristiansund przyznał jedną żółtą.

Zespół Kristiansund wykorzystał wszystkie zmiany.

Natomiast drużyna gości wymieniła dwóch zawodników.