Liga norweska - 6. kolejka Tippeligaenu: Fk Bodo/Glimt - Lillestroem SK 4-0 (3-0)

W meczu 6. kolejki norweskiej Tippeligaenu, który rozegrany został 5 maja, zespół Fka Bodo/Glimt wysoko wygrał z Lillestroem 4-0 (3-0). Mecz na Aspmyra Stadion w Bodø obejrzało 2 789 widzów.

6. kolejka Norwegia - Eliteserien
2019-05-05 18:00 | Stadion: Aspmyra Stadion | Widzów: 2789 | Arbiter: S. Kringstad
G. Herrem 33'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 38 razy. Drużyna Lillestroem wygrała aż 21 razy, zremisowała 12, a przegrała tylko pięć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Fka Bodo/Glimt w 14. minucie spotkania, gdy Amor Layouni strzelił pierwszego gola. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę zanotował Philip Zinckernagel.

Drużyna Lillestroem ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 33. minucie wpakował piłkę do siatki rywali Geir Herrem. Bramka padła po podaniu Fredrika Bjørkana.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Thomasowi Lehne'owi z Lillestroem. Była to 40. minuta starcia.

Niedługo później Amor Layouni wywołał eksplozję radości wśród kibiców Fka Bodo/Glimt, zdobywając kolejną bramkę w 44. minucie spotkania. Przy zdobyciu bramki pomagał Håkon Evjen.

Na drugą połowę jedenastka Fka Bodo/Glimt wyszła w zmienionym składzie, za Geira Herrema wszedł Endre Kupen. Także zespół Lillestroem wyszedł w zmienionym składzie, za Sheriffa Sinyana wszedł Fredrik Krogstad.

W 52. minucie swojego trzeciego gola w tym meczu strzelił Amor Layouni z Fka Bodo/Glimt. Po chwili trener Fka Bodo/Glimt postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Jens Hauge, a murawę opuścił Philip Zinckernagel.

W 62. minucie kartkę dostał Frode Kippe, piłkarz Lillestroem. Po chwili trener Lillestroem postanowił wzmocnić linię pomocy i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Daniela Gustafssona. Na boisko wszedł Erik Næsbak, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 76. minucie za Amora Layouniego wszedł Morten Konradsen.

Na 13 minut przed zakończeniem pojedynku arbiter przyznał kartkę Jensowi Haugemu z drużyny gospodarzy. W 82. minucie w zespole Lillestroem doszło do zmiany. Moses Ebiye wszedł za Thomasa Lehne'a. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-0.

Aleksander Melgalvis Andreassen
61′ Philip Aksel Frigast Zinckernagel
Thomas Lehne Olsen40′ 82′
 33′ 46′ Geir André Herrem
Kristoffer Ødemarksbakken
 14′, 44′, 52′ 76′ Amor Layouni
Hans Daniel Gustafsson72′
Nikita Haikin
Matvei Igonen
Vegard Amundsen Bergan
Philip Alexander Kolberg Slørdahl
61′ 77′ Jens Petter Hauge
Raphael Ayagwa
Felix Horn Myhre
Fredrik Krogstad46′
76′ Morten Ågnes Konradsen
Magnus Nordengen Knudsen
Ólíver Sigurjónsson
Erik Næsbak Brenden72′
46′ Endre Kupen
Moses Ebiye82′

Jedenastka Fka Bodo/Glimt była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starciu.

Drużyna Lillestroem zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter wręczył jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Lillestroem przyznał dwie.