Liga norweska - 6. kolejka Eliteserien: Stabok IF - Rosenborg Trondheim 0-3 (0-0)

W meczu 6. kolejki norweskiej Eliteserien, który rozegrany został 5 lipca, zespół Stabok przegrał z Rosenborgiem 0-3 (0-0). Mecz na Nadderud Stadion w Bekkestui obejrzało 200 widzów.

K. Zachariassen 73'

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Rosenborg: Andersowi Trondsenowi w 18. i Gjermundowi Åsenowi w 24. minucie.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Rosenborga w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 59. minucie Gustav Valsvik dał prowadzenie swojemu zespołowi. Bramka padła po podaniu Torgeira Børvena.

W następstwie utraty gola trener Stabok postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił pomocnika Romaina Galla i na pole gry wprowadził napastnika Darrena Maatsena. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 63. minucie Emil Ceide został zmieniony przez Dina Islamovica. W tej samej minucie w drużynie Rosenborga doszło do zmiany. Carlo Holse wszedł za Påla Hellanda.

Niedługo później Dino Islamovic wywołał eksplozję radości wśród kibiców Rosenborga, zdobywając kolejną bramkę w 66. minucie pojedynku. Przy zdobyciu bramki pomógł Anders Trondsen.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Stabok doszło do zmiany. Filip Valenčič wszedł za Korneliusa Hansena.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Rosenborga w 73. minucie spotkania, gdy Kristoffer Zachariassen strzelił trzeciego gola. Asystę przy bramce ponownie zaliczył Anders Trondsen.

W 82. minucie Marius Lundemo został zmieniony przez Edvarda Tagsetha, a za Andersa Trondsena wszedł na boisko Filip Brattbakk, co miało wzmocnić zespół Rosenborga. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Magnusa Strandmana na Jespera Isaksena. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-3.

Marius Lundemo82′
70′ Kornelius Normann Hansen
Gjermund Åsen24′
62′ Romain Gall
Anders Trondsen18′ 85′
Tortol Lumanza Lembi
Kristoffer Zachariassen  73′
86′ Magnus Strandman Lundal
Erik Botheim
86′ Jesper Isaksen
Filip Brattbakk85′
Kosuke Kinoshita
Carl Johan Holse Justesen63′
62′ Darren Maatsen
Dino Islamović63′  66′
70′ Filip Valenčič

Arbiter nie ukarał piłkarzy Stabok żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie żółte.

Jedenastka Stabok w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.