Liga norweska - 6. kolejka Eliteserien: Sandefjord Fotball - Sarpsborg 08 FF 0-3 (0-2)

5 lipca na Sandefjord Arena w Sandefjordzie odbył się mecz 6. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Viking i Sarpsborg. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Sarpsborg 3-0. Na stadionie zasiadło 200 widzów.

J. Soltvedt 80'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 16 razy. Jedenastka Sarpsborg wygrała aż osiem razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko cztery.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sarpsborg w 15. minucie spotkania, gdy Ismaila Coulibaly zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki pomógł Anton Salétros.

W 18. minucie sędzia ukarał kartką Bjørna Utvika, zawodnika Sarpsborg.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Sarpsborg, strzelając kolejnego gola. W 29. minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Jørgen Strand. Asystę zaliczył Joachim Thomassen.

Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Sulayman Bojang z drużyny gości. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka Sarpsborg rozpoczęła w zmienionym składzie, za Sulaymana Bojanga wszedł Jonathan Lindseth. W 62. minucie za Erika Næsbaka wszedł Martin Kreuzriegler.

W tej samej minucie Emil Pálsson został zmieniony przez Pedera Johansena, a za Kristoffera Normanna wszedł na boisko Celorrio, co miało wzmocnić zespół Viking. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mohameda Ofkira na Joachima Soltvedta. W 67. minucie kartką został ukarany Ismaila Coulibaly, piłkarz gości.

Dopiero w drugiej połowie Joachim Soltvedt wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sarpsborg, zdobywając kolejną bramkę w 80. minucie pojedynku. Bramka padła po podaniu Antona Salétrosa.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Viking: Vidarowi Jonssonowi w 81. i Pederowi Johansenowi w 84. minucie. Od 84 minuty boisko opuścili piłkarze Viking: Lars Grorud, Vidar Jonsson, na ich miejsce weszli: Marc Vales, Lars Markmanrud. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jørgena Stranda, Antona Salétrosa zajęli: Alexander Tveter, Sebastian Jarl. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-3.

Sulayman Bojang40′ 46′
84′ Lars Grorud
Nicolai Næss
81′ 84′ Vidar Ari Jonsson
Magnar Oedegaard
Anton Kralj
Joachim Thomassen
William Kurtović
Bjørn Inge Utvik18′
62′ Kristoffer Normann Hansen
Ole Jørgen Halvorsen
62′ Erik Næsbak Brenden
Mohamed Ofkir69′
62′ Emil Pálsson
Aslak Falch
62′ Martin Kreuzriegler
Aboubacar Dit Boubou Konte
84′ Lars Markmanrud
Alexander Jakobsen
84′ Marc Vales González
Sebastian Jarl90′
62′ 84′ Peder Meen Johansen
Jonathan Lindseth46′
62′ Marcos Celorrio Yécora
Joachim Soltvedt69′  80′
George Gibson
Alexander Ruud Tveter87′

Przewaga jedenastki Viking w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Sarpsborg przyznał trzy.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Sarpsborg w drugiej połowie dokonał czterech zmian.