Liga norweska - 5. kolejka Tippeligaenu: Valerenga Oslo - Odd Grenland Skien 1-0 (0-0)

W meczu 5. kolejki norweskiej Tippeligaenu, który rozegrany został 29 kwietnia, zespół Valerengi wygrał ze Skien 1-0 (0-0). Mecz na Intility Arena w Oslo obejrzało 6 766 widzów.

5. kolejka Norwegia - Eliteserien
2019-04-29 19:00 | Stadion: Intility Arena | Widzów: 6766 | Arbiter: S. Kringstad
Valerenga Oslo
Odd Grenland Skien
1
0
A. Dønnum 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 41 spotkań jedenastka Valerengi wygrała 18 razy i zanotowała 14 porażek oraz dziewięć remisów.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 56. minucie kartkę dostał Herolind Shala, piłkarz gospodarzy. Trener Valerengi postanowił zagrać agresywniej. W 61. minucie zmienił pomocnika Herolinda Shalę i na pole gry wprowadził napastnika Fitima Azemiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

W 66. minucie Jone Samuelsen zastąpił Markusa Kaasę. W doliczonej drugiej minucie meczu sędzia ukarał kartkami Arona Dønnuma z Valerengi oraz Birka Risę z jedenastki gości.

Jedyną bramkę meczu dla Valerengi zdobył Aron Dønnum w trzeciej minucie doliczonego czasu starcia.

Vebjørn Hoff
56′ 61′ Herolind Shala
Fredrik Oldrup Jensen
Chidera Ejuke
Jone Samuelsen66′
77′ Matthías Vilhjálmsson
Torgeir Børven
72′ Bård Finne
Markus André Kaasa66′
72′  90′ 90′ Aron Dønnum
Joshua Gaston Kitolano
Erik Gustav Roger Israelsson
Tobias Lauritsen
61′ Fitim Azemi
Filip Møller Delaveris
77′ Deyver Antonio Vega Álvarez
André Södlund

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Natomiast zespół Skien w drugiej połowie wymienił jednego gracza.