Liga norweska - 5. kolejka Tippeligaenu: Stromsgodset IF - Kristiansund BK 2-3 (0-2)

W meczu 5. kolejki norweskiej Tippeligaenu, który rozegrany został 28 kwietnia, zespół Stromsgodsetu przegrał z Kristiansund 2-3 (0-2). Mecz na Marienlyst Stadion w Drammen obejrzało 4 875 widzów.

5. kolejka Norwegia - Eliteserien
2019-04-28 18:00 | Stadion: Marienlyst Stadion | Widzów: 4875 | Arbiter: E. Eskås
L. Kalludra 71'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Kristiansund wygrała aż trzy razy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Kristiansund w szóstej minucie spotkania, gdy Flamur Kastrati strzelił pierwszego gola. Bramka padła po podaniu Liridona Kalludry.

W 30. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Flamur Kastrati z Kristiansund. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna Kristiansund wyszła w zmienionym składzie, za Flamura Kastratiego wszedł Kristoffer Hoven. W 55. minucie Jesper Isaksen został zmieniony przez Påla Ulvestada.

W 61. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Kristiansund Andreas Eines.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 63. minucie na listę strzelców wpisał się Amahl Pellegrino. Sytuację bramkową stworzył Jonathan Parr.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 71. minucie wynik ustalił Liridon Kalludra.

Po chwili trener Stromsgodsetu postanowił wzmocnić linię pomocy i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Kristoffera Tokstada. Na boisko wszedł Muhamed Keita, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 80. minucie Jonathan Parr został zmieniony przez Stiana Ringstada, a za Johana Hovego wszedł na boisko Henning Hauger, co miało wzmocnić jedenastkę Stromsgodsetu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Liridona Kalludrę na Harisa Ciraka. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-3.

Christoffer Aasbak
80′ Jonathan Parr
Andreas Eines Hopmark 61′ (samob.)
Lars Sætra
Christophe Psyché
Lars Vilsvik
Amidou Diop
80′ Johan Hove
Jesper Isaksen55′
Herman Stengel
Liridon Kalludra  71′ 90′
Yacouba Sylla
Bent Sørmo
77′ Kristoffer Tokstad
Bendik Bye
Mustafa Abdellaoue
Flamur Kastrati  6′, 30′ (k.) 46′
 63′ Amahl Pellegrino
Henrik Solheim Gjesdal
80′ Stian Ringstad
Haris Cirak90′
80′ Henning Hauger
Meinhard Egilsson Olsen
77′ Muhamed Keita
Pål Erik Ulvestad55′
Martin Rønning Ovenstad
Kristoffer Hoven46′

Arbiter nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.