Liga norweska - 5. kolejka Tippeligaenu: Stromsgodset IF - Kristiansund BK 2-3 (0-2)

W meczu 5. kolejki norweskiej Tippeligaenu, który rozegrany został 28 kwietnia, zespół Stromsgodsetu przegrał z Kristiansund 2-3 (0-2). Mecz na Marienlyst Stadion w Drammen obejrzało 4 875 widzów.

W  meczu 5. kolejki norweskiej Tippeligaenu, który rozegrany został 28 kwietnia, zespół Stromsgodsetu przegrał  z Kristiansund  2-3 (0-2). Mecz na Marienlyst Stadion w Drammen obejrzało 4 875 widzów.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Kristiansund wygrała aż trzy razy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Kristiansund w szóstej minucie spotkania, gdy Flamur Kastrati strzelił pierwszego gola. Bramka padła po podaniu Liridona Kalludry.

W 30. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Flamur Kastrati z Kristiansund. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna Kristiansund wyszła w zmienionym składzie, za Flamura Kastratiego wszedł Kristoffer Hoven. W 55. minucie Jesper Isaksen został zmieniony przez Påla Ulvestada.

W 61. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Kristiansund Andreas Eines.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 63. minucie na listę strzelców wpisał się Amahl Pellegrino. Sytuację bramkową stworzył Jonathan Parr.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 71. minucie wynik ustalił Liridon Kalludra.

Po chwili trener Stromsgodsetu postanowił wzmocnić linię pomocy i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Kristoffera Tokstada. Na boisko wszedł Muhamed Keita, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 80. minucie Jonathan Parr został zmieniony przez Stiana Ringstada, a za Johana Hovego wszedł na boisko Henning Hauger, co miało wzmocnić jedenastkę Stromsgodsetu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Liridona Kalludrę na Harisa Ciraka. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-3.

Arbiter nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

5 maja drużyna Kristiansund zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Tromso Idrettslag. Tego samego dnia Odd Grenland Skien będzie gościć jedenastkę Stromsgodsetu.