Liga norweska - 5. kolejka Tippeligaenu: Stabok IF - Fk Bodo/Glimt 2-0 (2-0)

W starciu 5. kolejki norweskiej Tippeligaenu, które rozegrane zostało 28 kwietnia, jedenastka Stabok zwyciężyła z Fkiem Bodo/Glimt 2-0 (2-0). Mecz na Nadderud Stadion w Bekkestui obejrzało 3 531 widzów.

5. kolejka Norwegia - Eliteserien
2019-04-28 18:00 | Stadion: Nadderud Stadion | Widzów: 3531 | Arbiter: K. Hagenes
Stabok IF
Fk Bodo/Glimt
2
0
F. Boli 22',25'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 35 pojedynków zespół Stabok wygrał 16 razy i zanotował dziewięć porażek oraz 10 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Madis Vihmann ze Stabok. Była to dziewiąta minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Stabok w 22. minucie spotkania, gdy Franck Boli strzelił pierwszego gola.

W 25. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Franck Boli ze Stabok. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna Fka Bodo/Glimt rozpoczęła w zmienionym składzie, za Mortena Konradsena wszedł Philip Zinckernagel. W 53. minucie kartką został ukarany Philip Zinckernagel, zawodnik gości.

W 66. minucie Geir Herrem został zmieniony przez Amadou Konatégo. W 70. minucie arbiter przyznał kartkę Emilowi Bohinenowi z zespołu gospodarzy. W 72. minucie Vegard Leikvoll został zmieniony przez Jensa Haugego, co miało wzmocnić jedenastkę Fka Bodo/Glimt. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Emila Bohinena na Oscara Agę.

Po chwili trener Stabok postanowił bronić wyniku. W 82. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Hugona Vetlesena wszedł Peder Vogt, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Stabok utrzymać prowadzenie. W drugiej połowie nie padły gole.

Brede Mathias Moe
9′ Madis Vihmann
Erlend Dahl Reitan
70′ 73′ Emil Bohinen
Ulrik Saltnes
82′ Hugo Vetlesen
Amor Layouni
 22′, 25′ (k.) Bi Sylvestre Franck Fortune Boli
Geir André Herrem66′
Simen Kjellevold Lillevik
Nikita Haikin
Jie Sun
Vegard Amundsen Bergan
82′ Peder Vogt
José Isidoro Gómez Torres
73′ Oscar Aga