Liga norweska - 5. kolejka Tippeligaenu: Molde FK - Rosenborg Trondheim 3-0 (3-0)

28 kwietnia na Aker Stadion odbył się mecz 5. kolejki norweskiej Tippeligaenu pomiędzy drużynami Molde i Rosenborga. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Molde 3-0. Starcie obejrzało 9 010 widzów.

M. Eikrem 13',27'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Molde w drugiej minucie spotkania, gdy Lunan Gabrielsen zdobył pierwszą bramkę. Bramka padła po podaniu Fredrika Aursnesa.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Kristofferowi Haraldseidowi z Molde. Była to siódma minuta spotkania.

Niedługo później Magnus Wolff wywołał eksplozję radości wśród kibiców Molde, strzelając kolejnego gola w 13. minucie meczu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Erling Knudtzon.

W 27. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Magnus Wolff z Molde. Asystę zanotował Eirik Hestad.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 58. minucie Samuel Adegbenro zastąpił Babajide'a Akintolę. Niedługo później trener Rosenborga postanowił wzmocnić linię pomocy i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Andersa Trondsena. Na boisko wszedł Mikael Johnsen, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Między 82. a 89. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

André Hansen
82′ Martin Bjørnbak
Vegar Eggen Hedenstad
 2′ Lunan Ruben Gabrielsen
Even Hovland
7′ Kristoffer Haraldseid
Anders Trondsen74′
 13′, 27′ 79′ Magnus Wolff Eikrem
Pål André Helland84′
90′ Ohi Anthony Kwoeme Omoijuanfo
Nicklas Bendtner
79′ Erling Knudtzon
Mikael Tørset Johnsen74′
79′ Fredrik Vangstad Sjølstad
Babajide David Akintola58′
90′ Leke Samson James
Yann-Erik de Lanlay84′
79′ 89′ Mattias Mostroem
Alexander Toft Søderlund

Drużyna Molde zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Piłkarze Molde otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.