Reklama

Reklama

Liga norweska - 5. kolejka Tippeligaenu: Lillestroem SK - FK Haugesund 1-0 (0-0)

28 kwietnia na Åråsen Stadion w Kjeller odbył się pojedynek 5. kolejki norweskiej Tippeligaenu pomiędzy drużynami Lillestroem i Haugesund. Mecz zakończył się zwycięstwem Lillestroem 1-0. Spotkanie obejrzało 4 828 widzów.

28 kwietnia  na Åråsen Stadion w Kjeller odbył się pojedynek  5. kolejki norweskiej Tippeligaenu pomiędzy drużynami Lillestroem  i Haugesund. Mecz zakończył się zwycięstwem Lillestroem 1-0. Spotkanie obejrzało 4 828 widzów.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 25 starć zespół Lillestroem wygrał osiem razy i zanotował sześć porażek oraz 11 remisów.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 38. minucie Daniel Pedersen zastąpił Sheriffa Sinyana.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Lillestroem postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Daniela Gustafssona. Na boisko wszedł Aleksander Melgalvis, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Reklama

Wysiłki podejmowane przez zespół Lillestroem w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 76. minucie na listę strzelców wpisał się Kristoffer Ødemarksbakken. Przy strzeleniu gola asystował Aleksander Melgalvis.

Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Haugesund doszło do zmiany. Kristoffer Velde wszedł za Thore'a Pedersena. W następstwie utraty gola trener Haugesund postanowił zagrać agresywniej. W 78. minucie zmienił pomocnika Christiana Grindheima i na pole gry wprowadził napastnika Martina Samuelsena, który w bieżącym sezonie ma na koncie już dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 89. minucie w drużynie Lillestroem doszło do zmiany. Raphael Ayagwa wszedł za Erika Næsbaka.

Godna podkreślania była świetna praca bramkarza Lillestroem. Jego postawa na przedpolu uratowała zespół przed porażką. Taki mecz nie zdarza się często. Zachował czyste konto, a rywale oddali aż 10 celnych strzałów. Jedenastka Haugesund miała 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie wręczył żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Drużyna Lillestroem wykorzystała wszystkie zmiany.

Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.

5 maja jedenastka Haugesund rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Molde FK. Tego samego dnia Fk Bodo/Glimt będzie rywalem drużyny Lillestroem w meczu, który odbędzie się w Bodø.

Reklama

Reklama

Reklama