Liga norweska - 5. kolejka Eliteserien: Stabok IF - Stromsgodset IF 2-0 (2-0)

W pojedynku 5. kolejki norweskiej Eliteserien, który rozegrany został 1 lipca, zespół Stabok wygrał ze Stromsgodsetem 2-0 (2-0). Mecz na Nadderud Stadion w Bekkestui obejrzało 200 widzów.

K. Hansen 33',41'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 44 starcia jedenastka Stabok wygrała 23 razy i zanotowała 16 porażek oraz pięć remisów.

Już w pierwszych minutach jedenastka Stromsgodsetu próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Trzeba było trochę poczekać, aby Kornelius Hansen wywołał eksplozję radości wśród kibiców Stabok, strzelając gola w 33. minucie spotkania. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Oliver Edvardsen.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Stabok, zdobywając kolejną bramkę. Gola na 2-0 strzelił po raz drugi w 41. minucie Kornelius Hansen. Asystę przy bramce zaliczył Mats Solheim.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Na drugą połowę zespół Stabok wyszedł w zmienionym składzie, za Emila Jonassena wszedł Jørgen Øveraas. W 57. minucie Magnus Strandman został zastąpiony przez Tortola Lumanzę.

Między 57. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy Stromsgodsetu: Ari Leifsson, Niklas Gunnarsson, Moses Mawa, Kristoffer Tokstad, na ich miejsce weszli: Sondre Hanssen, Marcus Mølvadgaard, Tobias Gulliksen, Halldor Stenevik. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Romaina Galla, Matsa Solheima, Olivera Edvardsena zajęli: Darren Maatsen, Nicolas Jenssen, Jesper Isaksen. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Marcusowi Mølvadgaardowi z jedenastki gości. Była to 85. minuta pojedynku.

Ari Leifsson57′
46′ Emil Jonassen Sætervik
Nicholas Mickelson
83′ Mats Solheim
Kristoffer Tokstad88′
 33′, 41′ Kornelius Normann Hansen
Johan Hove
72′ Romain Gall
Janis Ikaunieks
Emil Bohinen
Mikkel Maigaard
57′ Magnus Strandman Lundal
Herman Stengel
Hugo Vetlesen
Lars-Jørgen Salvesen
83′ Oliver Valaker Edvardsen
Moses Mawa88′
Jonas Vatne Brauti
Morten Sætra
83′ Nicolas Pignatel Jenssen
Sondre Fosnæss Hanssen57′
46′ Jørgen Olsen Øveraas
Tobias Fjeld Gulliksen88′
83′ Jesper Isaksen
Kreshnik Krasniqi
57′ Tortol Lumanza Lembi
Sebastian Pop
Kosuke Kinoshita
Halldor Stenevik88′
72′ Darren Maatsen
Marcus Mølvadgaard58′ 85′

Przewaga drużyny Stromsgodsetu w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Stromsgodsetu przyznał jedną żółtą.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół Stromsgodsetu w drugiej połowie dokonał czterech zmian.