Liga norweska - 5. kolejka Eliteserien: Sarpsborg 08 FF - Brann Bergen 0-1 (0-1)

W starciu 5. kolejki norweskiej Eliteserien, które rozegrane zostało 2 lipca, zespół Sarpsborg przegrał z Brannem 0-1 (0-1). Mecz na Sarpsborg Stadion obejrzało 200 widzów.

G. Koomson 42'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 spotkań zespół Sarpsborg wygrał siedem razy, ale więcej przegrywał, bo 10 razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Brannu w 42. minucie spotkania, gdy Gilbert Koomson zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola asystował Taijo Teniste.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Brannu.

Na drugą połowę zespół Sarpsborg wyszedł w zmienionym składzie, za Gaute Vettiego wszedł Ismaila Coulibaly. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 50. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Ole Lekvenowi i Jørgenowi Strandowi.

W 55. minucie Kristoffer Barmen został zmieniony przez Bismara Acostę. Trener Sarpsborg postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił obrońcę Jørgena Horna i na pole gry wprowadził napastnika Alexandra Tvetera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W drugiej połowie nie padły gole.

Ali Nadhoim Ahamada
67′ Jørgen Horn
Ruben Kristiansen
Nicolai Næss
Ole Martin Lekven Kolskogen50′
Joachim Thomassen
Taijo Teniste
61′ Bjørn Inge Utvik
Vegard Valgermo Forren82′
67′ Alexander Jakobsen
Robert Taylor90′
84′ Mohamed Ofkir
Kristoffer Barmen55′
Jonathan Lindseth
Amer Ordagić
Anton Salétros
Petter Strand
46′ Gaute Høberg Vetti
Gilbert Koomson  42′ 82′
50′ Jørgen Strand Larsen
Daouda Karamoko Bamba82′
Aslak Falch
Håkon Eikemo Opdal
Sulayman Bojang
Bismar Gilberto Acosta Evans55′
61′ Magnar Oedegaard
Christian Eggen Rismark82′
46′ Ismaila Coulibaly
Thomas Grøgaard
67′ Ole Jørgen Halvorsen
Erlend Hustad82′
84′ Joachim Soltvedt
Marcus Johansen Mehnert90′
67′ Alexander Ruud Tveter
Gilli Rólantsson82′

Zespół Sarpsborg miał 13 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Obie drużyny dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.