Liga norweska - 5. kolejka Eliteserien: Odd Grenland Skien - Fk Bodo/Glimt 0-4 (0-2)

W meczu 5. kolejki norweskiej Eliteserien, który rozegrany został 1 lipca, zespół Skien przegrał wysoko z Fkiem Bodo/Glimt 0-4 (0-2). Mecz na Skagerak Arena obejrzało 200 widzów.

S. Skytte 66'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 29 starć zespół Skien wygrał 13 razy i zanotował 12 porażek oraz cztery remisy.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla zespołu Skien. W 15. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Espen Ruud osłabiając tym samym zespół Skien.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Fka Bodo/Glimt w 16. minucie spotkania, gdy Philip Zinckernagel strzelił z karnego pierwszego gola. W 22. minucie Bilal Njie zastąpił Bjørna Mælanda.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Fka Bodo/Glimt, zdobywając kolejną bramkę. W 26. minucie celnym strzałem popisał się Kasper Junker. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie. Asystę zanotował Jens Hauge.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W 47. minucie na listę strzelców wpisał się Marius Høibråten.

Między 59. a 64. minutą, boisko opuścili piłkarze Fka Bodo/Glimt: Kasper Junker, Marius Lode, Sondre Brunstad, na ich miejsce weszli: Victor Boniface, Isak Helstad, Sammy Skytte. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Onyekachiego Ugwuadu, Filipa Jørgensena zajęli: Kasper Lunding, Mushagalusa Bakenga.

Niedługo później Sammy Skytte wywołał eksplozję radości wśród kibiców Fka Bodo/Glimt, zdobywając kolejną bramkę w 66. minucie spotkania. Asystę przy golu zanotował Philip Zinckernagel.

W 68. minucie Fredrik Bjørkan został zmieniony przez Aleksandra Foosnæsa, a za Jensa Haugego wszedł na boisko Sebastian Tounekti, co miało wzmocnić drużynę Fka Bodo/Glimt. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Markusa Kaasę na Mariusa Bustgaarda w 88. minucie. Jedyną żółtą kartkę w meczu obejrzał Marius Høibråten z zespołu gości. Była to 69. minuta starcia. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-4.

Marius Lode59′
15′ Espen Ruud
Alfons Sampsted
22′ Bilal Njie
Jens Petter Hauge68′
64′ Filip Rønningen Jørgensen
Patrick Berg
88′ Markus André Kaasa
Ulrik Saltnes
Joshua Gaston Kitolano
Philip Aksel Frigast Zinckernagel  16′ (k.)
Tobias Lauritsen
Kasper Junker  26′ 59′
64′ Onyekachi Hope Ugwuadu
Sondre Brunstad Fet59′
Egil Selvik
Nikita Haikin
88′ Marius Bustgaard Larsen
Aleksander Foosnæs68′
Eirik Asante Gayi
Isak Helstad Amundsen59′
64′ Kasper Lunding Jakobsen
Sammy Solitaire Siddharta Skytte59′  66′
22′ Bjørn Mæland
Victor Okoh Boniface59′
Elias Skogvoll
Ole Amund Sveen
64′ Mushagalusa Bakenga Joar Namugunga
Sebastian Tounekti68′

To był klasyczny mecz do jednej bramki.

Drużyna gospodarzy wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół Fka Bodo/Glimt w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.