Liga norweska - 5. kolejka Eliteserien: Kristiansund BK - Molde FK 2-2 (0-0)

W starciu 5. kolejki norweskiej Eliteserien, które rozegrane zostało 2 lipca, jedenastka Kristiansund zremisowała z Molde 2-2 (0-0). Mecz na Kristiansund Stadion obejrzało 200 widzów.

5. kolejka Norwegia - Eliteserien
2020-07-02 18:00 | Stadion: Kristiansund Stadion | Widzów: 200 | Arbiter: T. Skjerven
P. Ulvestad 73' (samob.)

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 spotkań zespół Kristiansund wygrał pięć razy, ale więcej przegrywał, bo 10 razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Już w pierwszych minutach jedenastka Molde próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 22. minucie w drużynie Kristiansund doszło do zmiany. Eirik Holmen wszedł za Serigne'a Mbayego.

Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy arbiter ukarał kartkami Påla Ulvestada z Kristiansund i Etzaza Hussaina z zespołu gości. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na początku drugiej połowy zawodnicy Kristiansund nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 52. minucie bramkę zdobył Amahl Pellegrino. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Pål Ulvestad.

Jedenastka Kristiansund niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 12 minut, drużyna gości doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Etzaz Hussain. W zdobyciu bramki pomógł Martin Bjørnbak.

W 69. minucie Etzaz Hussain zastąpił Olę Brynhildsen. W następstwie utraty bramki trener Kristiansund postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Sondre'a Sørli i na pole gry wprowadził napastnika Amina Askara, który w bieżącym sezonie ma na koncie już dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W tej samej minucie w jedenastce Kristiansund doszło do zmiany. Bendik Bye wszedł za Liridona Kalludrę.

W tej samej minucie do własnej bramki trafił zawodnik Kristiansund Pål Ulvestad. W 78. minucie Christoffer Aasbak został zmieniony przez Erlenda Sivertsena, a za Amahla Pellegrina wszedł na boisko Faris Pemi, co miało wzmocnić drużynę Kristiansund. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Magnusa Wolffa na Eirika Ullanda. W piątej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił z rzutu karnego Andreas Eines.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-2.

Molde FK
22′ Serigne Mor Mbaye
Andreas Christopher Linde
78′ Christoffer Aasbak
Martin Bjørnbak
Aliou Coly
John Kitolano73′
 90′ (k.) Andreas Eines Hopmark
Marcus Holmgren Pedersen
Dan Peter Ulvestad
Fredrik Aursnes
73′ Liridon Kalludra
Eirik Hestad
73′ Sondre Sørli
Etzaz Muzafar Hussain  64′ 31′ 69′
Bent Sørmo
Martin Skjelbreid Ellingsen
73′ (samob.) 31′ Pål Erik Ulvestad
Magnus Wolff Eikrem85′
Flamur Kastrati
Leke Samson James
 52′ 78′ Amahl Pellegrino
Erling Knudtzon69′
22′ Eirik Holmen Johansen
Alexandro Marco Craninx Joostens
Christophe Psyché
Sheriff Sinyan
78′ Erlend Ernst Sivertsen
Ola Brynhildsen69′
Olaus Jair Skarsem
Tobias Christensen
73′ Amin Askar
Eirik Ulland Andersen85′
73′ Bendik Bye
Henry Wingo73′
78′ Faris Pemi Moumbagna
Ohi Anthony Kwoeme Omoijuanfo69′

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność zespołu Molde, który potrzebował tylko trzech celnych strzałów, żeby dwa razy pokonać bramkarza rywali.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka gospodarzy wymieniła pięciu graczy. Natomiast drużyna Molde w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.