Liga norweska - 5. kolejka Eliteserien: Aalesunds Fk - Mjøndalen IF 1-3 (0-2)

W starciu 5. kolejki norweskiej Eliteserien, które rozegrane zostało 1 lipca, drużyna Viking przegrała z Mjondalen 1-3 (0-2). Mecz na Color Line Stadion w Ålesundzie obejrzało 200 widzów.

5. kolejka Norwegia - Eliteserien
2020-07-01 18:00 | Stadion: Color Line Stadion | Widzów: 200 | Arbiter: S. Amland
S. Liseth 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Viking wygrała aż trzy razy, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Mjondalen: Stianowi Sembowi w 8. i Larsowi Larsenowi w 12. minucie.

Trzeba było trochę poczekać, aby Shuaibu Ibrahim wywołał eksplozję radości wśród kibiców Mjondalen, strzelając gola w 28. minucie spotkania. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Mjondalen w 31. minucie spotkania, gdy Vetle Winger zdobył drugą bramkę. Asystę zaliczył Alexander Betten.

Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał żółtą kartkę Tonnemu Brochmannowi, piłkarzowi gości. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna Viking wyszła w zmienionym składzie, za Markusa Karlsbakka, Vetle Fiskerstranda weszli Niklas Nygard, Sigurd Haugen. W 48. minucie żółtą kartkę otrzymał Sigurd Haugen z zespołu gospodarzy.

W 55. minucie Tonny Brochmann został zastąpiony przez Martina Rønninga. Między 55. a 64. minutą, boisko opuścili piłkarze Viking: Peter Orry, Jørgen Hatlehol, na ich miejsce weszli: Shaquill Sno, Daan Klinkenberg. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Christiana Gausetha, Shuaibu Ibrahima zajęli: Sondre Liseth, Fredrik Brustad. Po godzinie gry żółtą kartką został ukarany Parfait Bizoza, zawodnik Viking. W 83. minucie na listę strzelców wpisał się Niklas Nygard.

W 84. minucie boisko opuścili zawodnicy Mjondalen: Quint Jansen, Dag­ur Þór­halls­son, a na ich miejsce weszli Joackim Olsen, Lars Larsen. W samej końcówce meczu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Sigurd Haugen z zespołu Viking i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 48. minucie.

Zawodnicy gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W doliczonej siódmej minucie pojedynku wynik ustalił Sondre Liseth. Asystę przy bramce zaliczył Martin Rønning.

Dwie minuty później arbiter pokazał żółtą kartkę Jonasowi Grønnerowi z Viking. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-3.

Sosha Makani
60′ Parfait Bizoza
Alexander Betten Hansen
90′ Jonas Grønner
Markus Nakkim
64′ Jørgen Hatlehol
Tonny Brochmann Christiansen41′ 55′
46′ Markus Seehusen Karlsbakk
Lars Olden Larsen12′ 84′
Simen Bolkan Nordli
Stian Semb Aasmundsen8′
64′ Peter Orry Larsen
Vetle Winger Dragsnes  31′
46′ Vetle Fiskerstrand
Shuaibu Lalle Ibrahim  28′ 64′
Gudmund Broks Kongshavn
Jorge Miguel Soares Vieira
64′ Daan Klinkenberg
Quint Jansen84′
64′ Shaquill Sno
William Sell
Kristoffer Strand Ødven
Dag­ur Dan Þór­halls­son84′
Isak Dybvik Määttä
Martin Rønning Ovenstad55′
46′ 48′ 89′ Sigurd Hauso Haugen
Fredrik Brustad64′
46′  83′ (k.) Niklas Fernando Nygard Castro
Sondre Liseth55′  90′

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy trzy żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Mjondalen w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.