Liga norweska - 4. kolejka Eliteserien: IK Start - Skien 0-5 (0-2)

27 czerwca na Sparebanken Sør Arena w Kristiansand odbył się mecz 4. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami IK Start i Skien. Starcie zakończyło się zwycięstwem Skien 5-0. Na stadionie stawiło się 200 widzów.

4. kolejka Norwegia - Eliteserien
2020-06-27 18:00 | Stadion: Sparebanken Sør Arena | Widzów: 200 | Arbiter: S. Kringstad
T. Lauritsen 85'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 39 razy. Jedenastka Skien wygrała aż 22 razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko 10.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Skien w trzeciej minucie spotkania, gdy Markus Kaasa strzelił pierwszego gola.

Jedenastka IK Start ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. W 12. minucie wynik na 0-2 podwyższył Vebjørn Hoff. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Filip Jørgensen.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Afeezowi Aremu z IK Start. Była to 14. minuta spotkania. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna IK Start rozpoczęła w zmienionym składzie, za Emana Markovicia wszedł Erlend Segberg. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy kartkę dostał Eirik Wichne z jedenastki gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Skien w 49. minucie spotkania, gdy Torgeir Børven strzelił z karnego trzeciego gola. To już piąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 59. minucie kartkę dostał Espen Ruud, zawodnik gości. W tej samej minucie Markus Kaasa został zmieniony przez Tobiasa Lauritsena.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy Torgeir Børven po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 0-4. Bramka padła po podaniu Espena Ruuda.

W 73. minucie Onyekachi Ugwuadu został zmieniony przez Fredrika Nordkvelle'a, a za Joshuę Kitolanę wszedł na boisko Bilal Njie, co miało wzmocnić zespół Skien. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Joackima Jørgensena na Vegarda Amundsena.

Niedługo później Tobias Lauritsen wywołał eksplozję radości wśród kibiców Skien, zdobywając kolejną bramkę w 85. minucie meczu. W 88. minucie boisko opuścili zawodnicy Skien: Bjørn Mæland, Marius Bustgaard, a na ich miejsce weszli Odin Bjørtuft, Filip Jørgensen.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-5.

Odin Bjørtuft88′
75′ Joackim Jørgensen
Steffen Hagen
Kristoffer Tønnessen
Birk Risa
48′ Eirik Wichne
Espen Ruud59′
14′ 60′ Afeez Aremu
Markus André Kaasa  3′ 59′
46′ Eman Marković
Vebjørn Hoff  12′
Eirik Schulze
Filip Rønningen Jørgensen88′
Steffen Lie Skålevik
Joshua Gaston Kitolano73′
66′ Mathias Bringaker
Torgeir Børven  49′ (k.), 66′
60′ Kevin Kabran
Onyekachi Hope Ugwuadu73′
Jonas Deumeland
Egil Selvik
75′ Vegard Amundsen Bergan
Marius Bustgaard Larsen88′
Henrik Robstad
Bjørn Mæland88′
46′ Erlend Segberg
Bilal Njie73′
66′ Sander Hansen Sjøkvist
Fredrik Nordkvelle73′
60′ Kasper Skaanes
Elias Skogvoll
60′ Mikael Ugland
Tobias Lauritsen59′  85′

Piłkarze IK Start otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.