Liga norweska - 30. kolejka Eliteserien: Molde FK - Fk Bodo/Glimt 4-2 (2-0)

1 grudnia na Aker Stadion odbyło się spotkanie 30. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Molde i Fka Bodo/Glimt. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Molde 4-2. Na stadionie zasiadło 7 512 widzów.

V. Boniface 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 40 starć drużyna Molde wygrała 20 razy i zanotowała 15 porażek oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Leke James wywołał eksplozję radości wśród kibiców Molde, zdobywając bramkę w ósmej minucie starcia. To już szesnaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Tobias Christensen.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Tobias Christensen z Molde. Była to 34. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Molde w 37. minucie spotkania, gdy Mathis Bolly strzelił drugiego gola. Sytuację bramkową stworzył Kristoffer Haugen.

Drugą połowę drużyna Fka Bodo/Glimt rozpoczęła w zmienionym składzie, za Vegarda Leikvolla wszedł Victor Boniface. W 56. minucie arbiter pokazał kartkę Fredrikowi Aursnesowi, zawodnikowi gospodarzy.

Piłkarze Fka Bodo/Glimt odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 59. minucie na listę strzelców wpisał się Jens Hauge. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W 68. minucie Mathis Bolly zastąpił Mattiasa Mostroema. Chwilę później trener Molde postanowił wzmocnić linię pomocy i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Tobiasa Christensena. Na boisko wszedł Magnus Wolff, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 71. minucie celnym strzałem popisał się Magnus Wolff.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Molde: Magnusowi Wolffowi w 73. i Vegardowi Forrenowi w 74. minucie. Na pięć minut przed zakończeniem spotkania w zespole Fka Bodo/Glimt doszło do zmiany. Runar Hauge wszedł za Philipa Zinckernagela.

W 87. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Leke James z Molde. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 90. minucie, w drużynie Molde za Eirika Hestada wszedł Henry Wingo, a w jedenastce Fka Bodo/Glimt Jens Hauge zmienił Ole Sveena.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W tej samej minucie wynik ustalił Victor Boniface. Asystę przy bramce zanotował Ulrik Saltnes.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-2.

Marius Lode
74′ Vegard Valgermo Forren
Erlend Dahl Reitan
56′ Fredrik Aursnes
Vegard Leikvoll Moberg46′
34′ 69′ Tobias Christensen
Jens Petter Hauge  59′ 90′
90′ Eirik Hestad
Patrick Berg
Martin Skjelbreid Ellingsen
Håkon Evjen
 8′, 87′ Leke James
Ulrik Saltnes
 37′ 68′ Mathis Bolly
Runar Hauge85′
90′ Henry Wingo
Endre Kupen
69′  71′ 73′ Magnus Wolff Eikrem
William Moan Mikalsen
68′ Mattias Mostroem
Ole Amund Sveen90′

Jedenastka Molde zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Molde pokazał cztery żółte.