Liga norweska - 30. kolejka Eliteserien: Kristiansund BK - Stromsgodset IF 1-2 (1-1)

1 grudnia na Kristiansund Stadion odbył się pojedynek 30. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Kristiansund i Stromsgodsetu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Stromsgodsetu 2-1. Na stadionie zasiadło 4 106 widzów.

30. kolejka Norwegia - Eliteserien
2019-12-01 18:00 | Stadion: Kristiansund Stadion | Widzów: 4106 | Arbiter: O. Nilsen
D. Tchamba 55'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół Kristiansund wygrał aż cztery razy, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Stromsgodsetu w 18. minucie spotkania, gdy Mikkel Maigaard zdobył pierwszą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Kristoffer Tokstad.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Duplexe Tchambie z jedenastki gości. Była to 36. minuta meczu.

Trzeba było trochę poczekać, aby Sondre Sørli wywołał eksplozję radości wśród kibiców Kristiansund, strzelając gola w drugiej minucie doliczonego czasu starcia. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Piłkarze Stromsgodsetu szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 55. minucie na listę strzelców wpisał się Duplexe Tchamba. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Jakob Glesnes.

W 67. minucie Erlend Sivertsen został zastąpiony przez Christoffera Aasbaka. Kibice Kristiansund nie mogli już doczekać się wprowadzenia Benta Sørmo. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Christophe Psyché. W 73. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Aliou Colya z Kristiansund, a w drugiej minucie doliczonego czasu meczu Larsa-Jørgena Salvesena z drużyny przeciwnej.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Kristiansund doszło do zmiany. Jesper Isaksen wszedł za Flamura Kastratiego. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Viljar Røsholt Myhra
73′ Aliou Coly
Jakob Glesnes
Andreas Eines Hopmark
Prosper Mendy
67′ Christophe Psyché
Duplexe Tchamba  55′ 36′
67′ Erlend Ernst Sivertsen
Lars Vilsvik
Henrik Solheim Gjesdal
Kristoffer Tokstad
 45′ Sondre Sørli
Ipalibo Jack
Amidou Diop
Mikkel Maigaard  18′
Liridon Kalludra
Herman Stengel
74′ Flamur Kastrati
Lars-Jørgen Salvesen90′
Torgil Øwre Gjertsen
Moses Mawa
Serigne Mor Mbaye
Daniel Skretteberg
67′ Christoffer Aasbak
Mounir Hamoud
Olav Øby
Lars Sætra
Meinhard Egilsson Olsen
Henning Hauger
74′ Jesper Isaksen
Martin Rønning Ovenstad
67′ Bent Sørmo
Martin Spelmann
Bendik Bye
Mustapha Fofana

Jedenastka Stromsgodsetu zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała sześć celnych strzałów.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Stromsgodsetu pokazał dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Stromsgodsetu nie skorzystała ze zmian.