Liga norweska - 30. kolejka Eliteserien: FK Haugesund - Odd Grenland Skien 4-1 (1-1)

W pojedynku 30. kolejki norweskiej Eliteserien, który rozegrany został 1 grudnia, drużyna Haugesund zwyciężyła ze Skien 4-1 (1-1). Mecz na Haugesund Stadion obejrzało 3 358 widzów.

30. kolejka Norwegia - Eliteserien
2019-12-01 18:00 | Stadion: Haugesund Stadion | Widzów: 3358 | Arbiter: K. Hagenes
M. Kaasa 27'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 29 meczów jedenastka Skien wygrała 14 razy i zanotowała 11 porażek oraz cztery remisy.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Fredrikowi Oldrupowi ze Skien. Była to 22. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Haugesund w 22. minucie spotkania, gdy Niklas Sandberg zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Prawie natychmiast Markus Kaasa wywołał eksplozję radości wśród kibiców Skien, strzelając gola w 27. minucie meczu. Asystę zanotował Birk Risa.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 49. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Markusa Kaasę ze Skien, a w 55. minucie Sondre'a Tronstada z drużyny przeciwnej.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Haugesund przyniosły efekt bramkowy. W 61. minucie Kristoffer Velde dał prowadzenie swojej drużynie. Przy strzeleniu gola asystował Niklas Sandberg.

W 63. minucie Christian Grindheim został zmieniony przez Kevina Krygårda. W 64. minucie kartkę dostał Steffen Hagen z zespołu gości.

Drużyna Skien ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 65. minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Mikkel Desler.

Chwilę później trener Skien postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Tobias Lauritsen, a murawę opuścił Markus Kaasa. A trener Haugesund wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ibrahimę Konégo. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie aż cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Martin Samuelsen. Posunięcie trenera było słuszne. Ibrahimę Konégo zdobył kolejną bramkę w 89. minucie spotkania. W 82. minucie Fredrik Nordkvelle został zmieniony przez Fredrika Semba, co miało wzmocnić zespół Skien. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Niklasa Sandberga na Torbjørna Kallevåga.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W samej końcówce spotkania na listę strzelców wpisał się Ibrahima Koné. Bramka padła po podaniu Benjamina Tiedemanna.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-1.

Odin Bjørtuft
 65′ Mikkel Desler
Steffen Hagen64′
Benjamin Tiedemann Hansen
Birk Risa
 22′ (k.) 87′ Niklas Sandberg
Espen Ruud
 61′ Kristoffer Velde
Elbasan Rashani
63′ Christian Grindheim
Joshua Gaston Kitolano
Thore Baardsen Pedersen
Markus André Kaasa  27′ 49′ 67′
Bruno Miguel Santos Leite
Fredrik Nordkvelle82′
55′ Sondre Tronstad
Fredrik Oldrup Jensen22′
81′ Martin Samuelsen
Bilal Njie
87′ Torbjørn Kallevåg
Jone Samuelsen
81′  89′ Ibrahima Koné
Tobias Lauritsen67′
63′ Kevin Martin Krygård
André Södlund

Zawodnicy Haugesund otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Skien w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.