Liga norweska - 30. kolejka Eliteserien: Brann Bergen - Viking Stavanger 1-5 (1-2)

W meczu 30. kolejki norweskiej Eliteserien, który rozegrany został 1 grudnia, jedenastka Brannu skompromitowała się z Viking 1-5 (1-2). Mecz na Brann Stadion w Bergen obejrzało 14 490 widzów.

S. Friðjónsson 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 52 pojedynki drużyna Viking wygrała 22 razy i zanotowała 19 porażek oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Brannu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Fredrik Haugen.

Zawodnicy gości nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 16. minucie Kristian Thorstvedt wyrównał wynik meczu. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Brann: Vitowi Wormgoorowi w 21. i Rubenowi Kristiansenowi w 31. minucie.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Viking przyniosły efekt bramkowy. W 39. minucie dającą prowadzenie bramkę dla drużyny gości zdobył Johnny Furdal. W zdobyciu bramki pomógł Benjamin Källman.

W 59. minucie w zespole Viking doszło do zmiany. Tommy Hoeiland wszedł za Benjamina Källmana. Kibice Viking nie mogli już doczekać się wprowadzenia Fredrika Torsteinbø. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie pięć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Kristoffer Løkberg. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić trzecią bramkę.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Viking, strzelając kolejnego gola. W 66. minucie zmusił do kapitulacji bramkarza Yildren Ibrahimaj. Przy strzeleniu gola pomagał Rolf Vikstøl.

Chwilę później trener Brannu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Azar Karadas, a murawę opuścił Gilbert Koomson. W 69. minucie Johnny Furdal został zmieniony przez Samúela Friðjónssona.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy Kristian Thorstvedt po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 1-4. Bramka padła po podaniu Tommy'ego Hoeilanda.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Fredrikowi Haugenowi z drużyny gospodarzy. Była to 80. minuta pojedynku.

Trzeba było trochę poczekać, aby Samúel Friðjónsson wywołał eksplozję radości wśród kibiców Viking, zdobywając kolejną bramkę w trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania starcia. Asystę przy golu po raz kolejny zanotował Tommy Hoeiland.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-5.

Viljar Helland Vevatne
31′ Ruben Kristiansen
Runar Ullaland Hove
21′ 89′ Vito Wormgoor
Rolf Daniel Vikstøl
Kristoffer Barmen
Zymer Bytyqi
 8′ 80′ Fredrik Haugen
Johnny Furdal  39′ 69′
Ruben Yttergoerd Jenssen
Kristoffer Lie Løkberg59′
67′ Gilbert Koomson
Kristian Thorstvedt  16′, 72′
Daouda Karamoko Bamba
Ylldren Ibrahimaj  66′
83′ Gilli Rólantsson
Benjamin Källman59′
Eirik Holmen Johansen
Amund Wichne
Emil Kalsaas
André Danielsen
89′ Nicholas Marthinussen
Tord Johnsen Salte
Andreas Mjøs
Samúel Kári Friðjónsson69′  90′
83′ Mikal Berg Kvinge
Fredrik Torsteinbø59′
Marius Bildøy
Tommy Hoeiland59′
67′ Azar Karadas
Even Østensen

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Brannu pokazał trzy żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.