Liga norweska - 3. kolejka Eliteserien: Viking Stavanger - Mjøndalen IF 1-1 (1-1)

24 czerwca na SR-Bank Arena w Stavanger odbył się pojedynek 3. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Viking i Mjondalen. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 200 widzów.

S. Ibrahim 19'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Mjondalen w 19. minucie spotkania, gdy Shuaibu Ibrahim strzelił pierwszego gola.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Veton Berisha z Viking. Była to 38. minuta meczu.

Zawodnicy gospodarzy odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy wynik ustalił z karnego Veton Berisha.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę drużyna Mjondalen wyszła w zmienionym składzie, za Fredrika Brustada wszedł Martin Rønning. Między 51. a 63. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 70. minucie za Runara Ullalanda wszedł Adrian Pereira. Chwilę później trener Mjondalen postanowił bronić wyniku. W 71. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Stiana Semba wszedł Joackim Olsen, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać remis. Trener Viking postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił pomocnika Kristoffera Lie i na pole gry wprowadził napastnika Tommy'ego Hoeilanda. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Między 76. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy Viking: Jefferson de Souza, Veton Berisha, Sondre Auklend, na ich miejsce weszli: Even Østensen, Zymer Bytyqi, Sebastian Sebulonsen. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Christiana Gausetha, Shuaibu Ibrahima, Tonnego Brochmanna zajęli: Sondre Liseth, Andreas Hellum, Alexander Betten. W 85. minucie sędzia przyznał kartkę Tommy'emu Hoeilandowi z drużyny gospodarzy. W drugiej połowie nie padły gole.

Markus Nakkim59′
70′ Runar Ullaland Hove
William Sell
51′ Rolf Daniel Vikstøl
Sondre Solholm Johansen
82′ Sondre Auklend
Christian Gauseth76′
Joe Bell
Tonny Brochmann Christiansen88′
76′ Kristoffer Lie Løkberg
Lars Olden Larsen
Fredrik Torsteinbø
Stian Semb Aasmundsen71′
Ylldren Ibrahimaj
Vetle Winger Dragsnes
 41′ (k.) 38′ 81′ Veton Berisha
Fredrik Brustad46′
76′ Jefferson David Concalo de Souza
Shuaibu Lalle Ibrahim  19′ 63′ 88′
Trym Sølvberg Ur
Jorge Miguel Soares Vieira
Herman Johan Haugen
Alexander Betten Hansen88′
70′ Adrian Nilsen Pereira
Quint Jansen
81′ Zymer Bytyqi
Joackim Olsen Solberg71′
76′ 85′ Tommy Hoeiland
Martin Rønning Ovenstad46′
82′ Sebastian Søraas Sebulonsen
Andreas Hellum88′
76′ Even Østensen
Sondre Liseth76′

Przewaga jedenastki Viking w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Piłkarze Viking otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Oba zespoły dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.