Liga norweska - 3. kolejka Eliteserien: Stabok IF - Sandefjord Fotball 2-0 (1-0)

W pojedynku 3. kolejki norweskiej Eliteserien, który rozegrany został 24 czerwca, zespół Stabok wygrał z Viking 2-0 (1-0). Mecz na Nadderud Stadion w Bekkestui obejrzało 200 widzów.

3. kolejka Norwegia - Eliteserien
2020-06-24 18:00 | Stadion: Nadderud Stadion | Widzów: 200 | Arbiter: T. Skjerven
Stabok IF
Sandefjord Fotball
2
0
A. Hanche-Olsen 30'
H. Vetlesen 82'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 25 meczów zespół Stabok wygrał 15 razy i zanotował trzy porażki oraz siedem remisów.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 24. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Erikowi Næsbakowi, zawodnikowi gości.

Trzeba było trochę poczekać, aby Andreas Hanche-Olsen wywołał eksplozję radości wśród kibiców Stabok, zdobywając bramkę w 30. minucie starcia. Przy zdobyciu bramki asystował Emil Bohinen.

Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter pokazał żółtą kartkę Korneliusowi Hansenowi z Stabok. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Stabok.

Na drugą połowę drużyna Viking wyszła w zmienionym składzie, za Erika Næsbaka, George'a Gibsona, Kristoffera Normanna weszli Zé Eduardo, Sivert Gussiås, Vidar Jonsson. W 48. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Emila Pálssona, piłkarza Viking.

W 54. minucie za Yawa Ihlego wszedł Jørgen Øveraas. W 55. minucie żółtą kartkę otrzymał Rufo Herraiz z zespołu gości. W 59. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Emil Pálsson, osłabiając drużynę Viking. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 48. minucie.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Viking doszło do zmiany. Enric Vallès wszedł za Brice'a Wembangomo. Chwilę później trener Stabok postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 78. minucie zastąpił zmęczonego Tortola Lumanzę. Na boisko wszedł Magnus Strandman, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Stabok w 82. minucie spotkania, gdy Hugo Vetlesen strzelił drugiego gola. Sytuację bramkową stworzył Oliver Edvardsen.

W 89. minucie Luc Kassi został zmieniony przez Jespera Isaksena, co miało wzmocnić drużynę Stabok. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rufa Herraiza na Stefana Mladenovica. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Jacob Storevik
 30′ Andreas Hanche-Olsen
Sander Moen Foss
54′ Yaw Ihle Amankwah
Lars Grorud
Emil Jonassen Sætervik
Anton Kralj
Mats Solheim
Brice Wembangomo73′
36′ Kornelius Normann Hansen
William Kurtović
Emil Bohinen
Kristoffer Normann Hansen46′
89′ Luc Kassi
Erik Næsbak Brenden24′ 46′
78′ Tortol Lumanza Lembi
Emil Pálsson48′ 59′
 82′ Hugo Vetlesen
Vidar Ari Jonsson46′
54′ Jørgen Olsen Øveraas
Lars Markmanrud
Romain Gall
José Eduardo de Araújo46′
89′ Jesper Isaksen
Stefan Mladenovic90′
78′ Magnus Strandman Lundal
Enric Vallès Prat73′
Kosuke Kinoshita
Sivert Gussiås46′

Zespół Stabok zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał cztery celne strzały.

Sędzia pokazał trzy żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom gości, natomiast zawodnikom Stabok przyznał jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Viking w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.