Liga norweska - 3. kolejka Eliteserien: Sarpsborg 08 FF - Stromsgodset IF 2-3 (0-2)

W spotkaniu 3. kolejki norweskiej Eliteserien, które rozegrane zostało 25 czerwca, jedenastka Sarpsborg przegrała ze Stromsgodsetem 2-3 (0-2). Mecz na Sarpsborg Stadion obejrzało 200 widzów.

3. kolejka Norwegia - Eliteserien
2020-06-25 18:00 | Stadion: Sarpsborg Stadion | Widzów: 200 | Arbiter: O. Nilsen
J. Hove 54'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 22 pojedynki drużyna Stromsgodsetu wygrała 10 razy i zanotowała pięć porażek oraz siedem remisów.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla drużyny Sarpsborg. W 12. minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Stromsgodsetu w 30. minucie spotkania, gdy Mikkel Maigaard zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. Po pół godzinie gry kartkę dostał Bjørn Utvik, zawodnik Sarpsborg.

W 33. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Mikkel Maigaard ze Stromsgodsetu. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Mustafa Abdellaoue. W zdobyciu bramki pomógł Ole Halvorsen.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 54. minucie skutecznym uderzeniem popisał się Johan Hove.

W 55. minucie Gaute Vetti zastąpił Jonathana Lindsetha. Między 56. a 74. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. Między 60. a 72. minutą, boisko opuścili piłkarze Sarpsborg: Sulayman Bojang, Mohamed Ofkir, Jørgen Horn, na ich miejsce weszli: Alexander Jakobsen, Jørgen Strand, Joachim Soltvedt. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Kristoffera Tokstada, Mosesa Mawy zajęli: Herman Stengel, Marcus Mølvadgaard.

W 79. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Mustafa Abdellaoue z Sarpsborg. W 84. minucie w zespole Stromsgodsetu doszło do zmiany. Sebastian Pop wszedł za Niklasa Gunnarssona.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Marcusowi Mølvadgaardowi z drużyny gości. Jedenastce Sarpsborg zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Stromsgodsetu.

Viljar Røsholt Myhra
60′ Sulayman Bojang
Niklas Gunnarsson56′ 84′
72′ Jørgen Horn
Sondre Fosnæss Hanssen
Nicolai Næss
Ari Leifsson65′
Joachim Thomassen
Nicholas Mickelson
32′ Bjørn Inge Utvik
Kristoffer Tokstad72′
12′ (k.) Ole Jørgen Halvorsen
Johan Hove  54′
72′ Mohamed Ofkir
Ipalibo Jack
Anton Salétros
Mikkel Maigaard  30′ (k.), 33′ (k.)
55′ Gaute Høberg Vetti
Lars-Jørgen Salvesen
 52′, 79′ (k.) Mustafa Abdellaoue
Kreshnik Krasniqi
60′ 74′ Alexander Jakobsen
Sebastian Pop84′
55′ Jonathan Lindseth
Halldor Stenevik
72′ Joachim Soltvedt
Herman Stengel72′
72′ Jørgen Strand Larsen
Marcus Mølvadgaard72′ 90′

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Drużyna Sarpsborg w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.