Liga norweska - 3. kolejka Eliteserien: Odd Grenland Skien - Valerenga Oslo 4-1 (1-1)

W spotkaniu 3. kolejki norweskiej Eliteserien, które rozegrane zostało 24 czerwca, drużyna Skien wygrała z Valerengą 4-1 (1-1). Mecz na Skagerak Arena obejrzało 200 widzów.

M. Vilhjálmsson 6'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 43 spotkania jedenastka Valerengi wygrała 19 razy i zanotowała 14 porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Valerengi otworzyli wynik. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Matthías Vilhjálmsson.

Niedługo później Vebjørn Hoff wywołał eksplozję radości wśród kibiców Skien , strzelając gola w 12. minucie pojedynku. W 20. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Onyekachiego Ugwuadu ze Skien, a w 38. minucie Sam Adekugbe z drużyny przeciwnej.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 57. minucie Onyekachi Ugwuadu został zastąpiony przez Tobiasa Lauritsena. W tej samej minucie w drużynie Skien doszło do zmiany. Filip Jørgensen wszedł za Fredrika Nordkvelle'a.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Skien w 60. minucie spotkania, gdy Torgeir Børven zdobył drugą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Espen Ruud.

W 64. minucie w drużynie Valerengi doszło do zmiany. Osame Sahraoui wszedł za Bårda Finne'a. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Magnus Lekven z Valerengi.

W 67. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Torgeir Børven ze Skien. W 69. minucie arbiter pokazał kartkę Feliksowi Hornowi, piłkarzowi Valerengi.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Valerengi doszło do zmiany. Ousmane Camara wszedł za Herolinda Shalę. Po chwili trener Skien postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 81. minucie zastąpił zmęczonego Joshuę Kitolanę. Na boisko wszedł Elbasan Rashani, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 82. minucie Matthías Vilhjálmsson został zmieniony przez Benjamina Stokke'a, a za Magnusa Lekvena wszedł na boisko Odin Holm, co miało wzmocnić zespół Valerengi. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Markusa Kaasę na Bilala Njie.

W 83. minucie kartkę dostał Elbasan Rashani, zawodnik gospodarzy.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W doliczonej drugiej minucie meczu Torgeir Børven hat-tricka ustrzelił zmieniając wynik na 4-1. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Vebjørn Hoff.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-1.

Ivan Näsberg
86′ Markus André Kaasa
Aron Dønnum
 12′ Vebjørn Hoff
Felix Horn Myhre69′
81′ Joshua Gaston Kitolano
Magnus Lekven66′ 82′
57′ Fredrik Nordkvelle
Herolind Shala72′
 60′, 67′ (k.), 90′ Torgeir Børven
Matthías Vilhjálmsson  6′ (k.) 82′
20′ 57′ Onyekachi Hope Ugwuadu
Bård Finne64′
Egil Selvik
Christian Kjetil Haug
57′ Filip Rønningen Jørgensen
Amin Mimoun Nouri
Bjørn Mæland
Brage Skaret
86′ Bilal Njie
Osame Sahraoui64′
81′ 83′ Elbasan Rashani
Ousmane Camara72′
Elias Skogvoll
Odin Thiago Holm82′
57′ Tobias Lauritsen
Benjamin Stokke82′

Piłkarze Skien obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Obie jedenastki wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.